Czwartek 17-01-2019, imieniny Antoniego, Jana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Licytują i kupują w szczytnym celu

 
Elbląg, Licytują i kupują w szczytnym celu Ci, którzy przyszli na aukcję, mogli posłuchać Aloszy Awdiejewa i jego zespołu (fot. Anna Dembińska)
Rek

Od 22 lat zbierają się, żeby oglądać, a przede wszystkim kupować prace artystów związanych z miastem oraz z regionem. Cel? Zebrać jak najwięcej pieniędzy, by potem, m.in. dzięki tym środkom, pomagać innym. Elbląski Klub Rotary po raz kolejny zorganizował aukcję, na której wystawiono prace m.in. Janusza Hankowskiego. Zobacz więcej zdjęć. 

- Jesteśmy zobligowani statutem, zgodnie z którym pracujemy. Wpisaliśmy do niego, że naszą grupą docelową są dzieci oraz młodzież - mówił Edward Jaremczuk, prezydent Elbląskiego Klubu Rotary.
     Organizacja ta działa od 1993 r. W ciągu tych lat pomogła m.in. chłopcu, który po niefortunnym skoku do wody został sparaliżowany, zakupiła inhalatory dla dzieci chorych na astmę, wyposażyła w potrzebny sprzęt klasę, która służy dzieciom z wadami słuchu, kupiła wózek małemu chłopcu z porażeniem mózgowym, zakupiła szczepionki przeciwko wirusowi HPV. EKR regularnie opłaca również zabiegi rehabilitacyjne swoim podopiecznym, funduje stypendia przeznaczone dla uczniów szkół średnich oraz studentów i pomaga m.in. tym, którzy chcą się rozwijać.
     Od 22 lat organizuje również aukcję, na której licytowane są prace artystów związanych z Elblągiem oraz z regionem. Pieniądze, które udaje się na nich pozyskiwać, przeznaczane są na działalność statutową.

  Na aukcji wystawiono prace artystów związanych z miastem i regionem (fot. AD) Na aukcji wystawiono prace artystów związanych z miastem i regionem (fot. AD)

W tym roku wystawiono 36 prac, a wśród autorów znaleźć można było m.in. Janusza Hankowskiego, Halinę Różewicz- Książkiewicz, Romę Jaruszewską, Katarzynę Smeję – Skulimowską, Ryszarda Tomczyka, Zbigniewa Chrostka i wielu innych.
     - Zdajemy sobie sprawę z tego, że ci, którzy licytują, mają określoną ilość pieniędzy, które mogą wydać. Wiadomo, że wszyscy polują na obrazy Janusza Hankowskiego. Wykonane są na starej desce, ze stodoły – mówił Edward Jaremczuk, podczas sobotniej (18 listopada), XXII Aukcji Rotariańskiej. 
     
     Zlicytowano wszystkie prace za kwotę 40 tys. 400 złotych (w roku ubiegłym było to 39 900 zł.). 
     Najwyżej wylicytowane prace to:
„ Balsamiczny zapach łąk” Sylwii Kalinowskiej - 2 600 zł
„ Śniardwy” Zbigniewa Chrostka - 2 200 zł
„Jesień w Bażantarni” Zygmunta Stanisława Tadrowskiego - 2 100 zł
     
     Do tej pory, w trakcie wszystkich lat, zlicytowano 680 prac za kwotę 750 tys. zł.

mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Bezpłatne badanie wzroku
Okulary korekcyjne GIANFRANCO FERRE
Okulary korekcyjne CHRISTIAN LACROIX
Płyn Hayne