Środa 20-02-2019, imieniny Leona, Ludomira
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

List od przyjaciół Janusza

Nasz kolega, przyjaciel Janusz Jędrzejewski w felietonie z 26 marca ubiegłego roku napisał: „Tak sobie myślę, że każdy powinien po sobie zostawić jakiś ślad na Ziemi. Każdy winien tak żyć, ażeby odprysk jego zachowań pozostał ciepłym wspomnieniem w czyjejś pamięci.”

Jako współorganizatorom poniedziałkowego Koncertu (23 marca), który odbył się w sali kina Światowid w Elblągu, połączonego z aukcją charytatywną - w największej mierze zależało, aby podjąć solidarność z Januszem zmagającym się z chorobą nowotworową. Prawdziwa fala życzliwości, zaangażowania i przyjaźni popłynęła tego wieczoru… w odpowiedzi na inicjatywę grupy kolegów szkolnych i przyjaciół.
     Ponadto chcieliśmy, aby ten „ślad na Ziemi” - dzieło twórczego życia Janusza, dla Elbląga przybliżyć i utrwalić. Zebrane środki w wysokości 3938,45 zł posłużą na wsparcie medyczne i opiekuńcze procesu leczenia. Na wypadek, gdyby nie zostały one wykorzystane, postanowiliśmy w porozumieniu z Januszem uczynić je wkładem w fundusz Jego imieniem, który służyć może dzieciom i młodzieży szczególnie uzdolnionej artystycznie w Elblągu. Ta formuła solidarności
     i współpracy społeczności lokalnej realizowana przez Fundację Elbląg, wydała nam się optymalna, zażywszy na wkład Janusza w życie kulturalne Miasta i z uwagi na kredyt zaufania, jaki zaciągnęliśmy wobec wszystkich uczestników i współorganizatorów wydarzenia.
     Jesteśmy wdzięczni Fundacji Elbląg za formalno-księgowe wsparcie naszych działań. Wielkie słowa podziękowania kierujemy do Dyrekcji i pracowników CKiWM Światowid za udostępnienie nieodpłatne wspaniałego obiektu, bez których to zasobów nie udźwignęlibyśmy wspólnego przedsięwzięcia. Pewnie nie była to super produkcja, wielu organizacyjnych i technicznych potknięć nie uniknęliśmy. Jedno jest pewne, że to poczucie więzi i serdecznej współpracy dopomaga nam wszystkim w pełnym przeżywaniu człowieczeństwa nadającego sensu życiu na każdym jego etapie.
     Również wyrażamy wdzięczność Dyrekcji, nauczycielom i uczniom Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu, za współpracę i przyczynienie się do uświetnienia programu Koncertu. Elbląskie media zasługują na specjalne podziękowania, gdyż umożliwiły komunikację społeczną na najwyższym poziomie. Tu słowa uznania kierujemy do prowadzących koncert i akcję - Pani Agnieszki Jarzębskiej z Wirtualnego Centrum Kultury EŚwiatowid oraz Pani Marty Hajkowicz z Radia El.
     Podziękowania składamy wszystkim, którzy wsparli nas swoim udziałem i wszelką pomocą, a których tu nie sposób wymienić.
     Zgromadzone środki finansowe i niesprzedane przedmioty artystyczne zostały przekazane Fundacji Elbląg, aby pośredniczyła w ich wydatkowaniu oraz pomnażaniu. Akcja trwa nadal…
     Ci z Państwa, którzy nie mogli być obecni wczorajszego wieczoru, mają szanse pozostać „ciepłym wspomnieniem w czyjejś pamięci”. Zachęcamy do wsparcia dzieła wszystkich współtworzących Koncert, poprzez nabycie przedmiotów na aukcji internetowej lub bezpośrednio w galerii charytatywnej Fundacji Elbląg oraz poprzez zasilenie konta z dopiskiem: „Dla Janusza Jędrzejewskiego” w:
     Banku PeKaO S.A. 46 1240 1226 1111 0010 0478 1746 .
     
      W imieniu grupy inicjatywnej
      Ewa Zabłocka- Krasowska, Zbigniew Seroka
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
  • „ Tak sobie myślę, że każdy powinien po sobie zostawić jakiś ślad na Ziemi. Każdy winien tak żyć, ażeby odprysk jego zachowań pozostał ciepłym wspomnieniem w czyjejś pamięci. ” Pozostaniesz ciepłym wspomnieniem w mej pamięci, Janusz [*]
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0 0
    anta(2009-04-05)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Samochody używane HADM Gramatowski
Serwis i oryginalne części Audi
Autoryzowany Serwis Skoda Hadm Gramatowski.
Pomoc w przypadku szkody komunikacyjnej