Środa 19-12-2018, imieniny Dariusza, Urbana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Mała zmiana, duży efekt

 
Elbląg, Mała zmiana, duży efekt Jerzy Wilk oraz Jan Pytliński przecinają wstęgę, która uroczyście otwiera ósmą inwestycję zrealizowaną w ramach Budżetu Obywatelskiego 2013 (fot.mw)
Rek

Piętnaście miejsc postojowych oraz remont chodników – wszystko to w obrębie jednego budynku, przy ul. Odzieżowej 5-6-7. Komuś może się to wydawać błahostką, ale dla mieszkańców to zdecydowana różnica i po prostu lepsza jakość życia. Dziś (6 listopada) otworzono kolejną inwestycję zrealizowaną w ramach Budżetu Obywatelskiego 2013.

- To chyba pierwsza inwestycja zrobiona o czasie, z tego możemy być dumni – mówił Jan Pytliński, który w zeszłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego złożył wniosek o wykonanie miejsc postojowych oraz remont chodnika przy ul. Odzieżowej 5-6-7. – Chodziłem od mieszkania do mieszkania, mniej więcej przez 1,5 tyg, odwiedziłem ich około setki. Robiłem wszystko, aby przekonać lokatorów.
     Jak opowiadał wnioskodawca reakcje były różne, bardziej i mniej pozytywne, koniec końców udało się zebrać 147 głosów. Tyle wystarczyło, żeby inwestycja ta znalazła się w gronie trzech zwycięskich w okręgu nr 4. Jej koszt to nieco ponad 244 tys. zł.
     - To ósma realizacja w ramach Budżetu Obywatelskiego 2013 r. - mówił dziś (6 listopada) prezydent Jerzy Wilk. - Pan Jan Pytliński to wzór do naśladowania w innych dzielnicach, to taka osoba, która jest dobrym duchem naszego Budżetu Obywatelskiego. Dziś otwieramy tę inwestycję,a wy, jako mieszkańcy, wygraliście również rozstrzygnięcie w kolejnej edycji – dodał prezydent.

  To miejsce przy ul. Odzieżowej w następnym roku przejdzie całkowity lifting (fot. UM) To miejsce przy ul. Odzieżowej w następnym roku przejdzie całkowity lifting (fot. UM)

W gronie zwycięskich inwestycji, które zostaną zrealizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego 2014 z okręgu nr 4 wygrała tylko jedna propozycja – budowa miejsc postojowych oraz remont chodnika przy ul. Odzieżowej 2-4. Za tym pomysłem zagłosowało 288 mieszkańców.
     Przypomnijmy, w zeszłorocznej edycji w głosowaniu na Budżet Obywatelski wzięło udział ok. 5 tys. mieszkańców. W tym roku liczba ta wzrosła 4-krotnie – głosowało ok. 20 tys. elblążan, czyli prawie jedna piąta uprawnionych do głosowania mieszkańców.

mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Czytnik kart kryptograficznych Mini
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok Mini
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata
Czytnik kart kryptograficznych