Środa 16-01-2019, imieniny Włodzimierza
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Mali badacze nad Jeziorem Drużno

Elbląg, Mali badacze nad Jeziorem Drużno Wychowankowie OSW nr 2 obserwowali przyrodę na terenie rezerwatu Jezioro Druzno (fot. nadesłane)
Rek

Wychowankowie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 w Elblągu obchodzili Światowy Dzień Wody (22 marca) nad Jeziorem Drużno.

Podczas pobytu na jeziorem dzieci zostały podzielone na pięć grup i pod opieką wychowawczyń wynotowały wszystkie rozpoznane rośliny, dowiedziały się jak doszło do powstania jeziora i rezerwatu, jakie zwierzęta zamieszkują rezerwat,
     obserwowały również ślady pozytywnej i negatywnej działalności człowieka w tej okolicy. Dzieci wykonały też badania zapachu wody, jej mętności i temperatury, obserwowały małe organizmy w powiększeniu.
     Obserwacja flory i fauny Rezerwatu Jeziora Drużno przyniosła wychowankom Ośrodka masę pozytywnych wrażeń. Dzieci z radością młodych badaczy korzystały z lornetek, lup i termometru.
     Wszystkie te sprzęt, dzięki uprzejmości pani Wiesławy Kamińskiej, zostały wypożyczone z Warmińsko - Mazurskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu – Elbląskie Centrum Edukacji Ekologicznej.
     Do dyspozycji dzieci były również albumy ze zdjęciami ptaków oraz przewodniki do rozpoznawania drzew i krzewów.
     Po powrocie do grupy wychowankowie Ośrodka mogli kontynuować niektóre z doświadczeń, jak porównywanie mętności i zapachu wody.
     
     Wyjazd był możliwy dzięki funduszom pochodzącym z konkursu grantowego, którego OSW nr 2 został laureatem: Henkel – zielone granty 2009/2010.
     Konkurs to wspólny projekt Fundacji Nasza Ziemia i firmy Henkel Polska, którego celem jest budowanie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży oraz wykształcanie w nich odpowiedzialnych, przyjaznych środowisku postaw i zachowań. Konkurs jest częścią ogólnopolskiej i całorocznej Kampanii na rzecz Zrównoważonego Rozwoju, pod patronatem: Prezydenta RP, Ministra Środowiska, Ministra Gospodarki, Ministra Edukacji Narodowej, Prezesa Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami, Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych.
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

AMK Zabudowa baru
AMK-Zabudowa przedpokoju
AMK Kuchnia 3
Promocja RATY 0%