UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Rek

Maluchy odkrywają świat

 
Elbląg, Maluchy odkrywają świat
fot. Michał Skroboszewski

Sprawdzić jak wygląda szerszeń, obejrzeć motyla pod mikroskopem lub postrzelać „z powietrza” do plastikowych kubków. Między innymi to mogli robić najmłodsi, którzy przybyli na Festiwal Młodego Odkrywcy. Zobacz więcej zdjęć. 

- Mamy 11 „stacji badawczych”, każda dotyczy innego tematu. Poznajemy, jak działa natura – mówił Tomasz Wyszczelski ze stowarzyszenia Euro-Link, współorganizator festiwalu.
       Do Szkoły Podstawowej nr 25 w Elblągu, gdzie odbywała się impreza, przyszły przedszkolaki z zaprzyjaźnionych placówek. Dodatkowo „stacje badawcze” odwiedzali najmłodsi uczniowie SP nr 25 z klas 0-4. Dzieci mogły na własne oczy sprawdzić jak „działa” elektryczność, pod mikroskopem zobaczyć chrząszcza, igłę sosny, postrzelać „z powietrza” do plastikowych kubków i niejako przy okazji przekonać się na czym polega zjawisko powietrznego wiru. A na koniec dwunasta stacja:
       - Nazwałem to: termiczna obróbka żywności. To tam dzieciaki, które zaliczyły wszystkie stacje, dostają popcorn – wyjaśniał Tomasz Wyszczelski.
       Przy okazji uczniowie mogli się dowiedzieć skąd wzięła się kukurydza, jakie kształty może mieć popcorn i kiedy powstała maszyna do jego robienia.
       Pomysł na imprezę powstał już w 2013 r., kiedy w ówczesnym Centrum Sportowo – Biznesowym w Elblągu odbył się podobny festyn. W tym roku organizatorzy na mniejszą skalę postanowili przenieść imprezę do Szkoły Podstawowej nr 25.
       - Zależało nam na tym, żeby zaangażować dzieci. Wszystkie doświadczenia wykonują własnoręcznie dzieci, a nauczyciel jest jedynie moderatorem – zwrócił uwagę współorganizator imprezy.
       - W naszej szkole szukamy rozwiązań, które pozwolą dzieciom w sposób intuicyjny przyswajać wiedzę. Nie poprzez materiał z podręcznika, ale przez doświadczenie – dodała Anna Śledzińska, dyrektor Zespołu Szkół nr 2 w Elblągu, w skład którego wchodzi Szkoła Podstawowa nr 25.
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama