UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Marzenia Platformy Obywatelskiej

 
Elbląg, Parlamentarzyści PO mowili o Koalicji Europejskiej
Parlamentarzyści PO mowili o Koalicji Europejskiej (fot. Anna Dembińska)
Reklama

- To będzie starcie sił umiaru, racjonalności i rozsądku z silami populizmu – tak o najbliższych wyborach do Parlamentu Europejskiego powiedział poseł Krzysztof Brejza. Parlamentarzyści Platformy Obywatelskiej spotkali się dziś (25 lutego) z elblążanami w jednym z elbląskich hoteli. Zobacz zdjęcia.

26 maja odbędą się w Polsce wybory do Parlamentu Europejskiego, Polacy będą wybierać 51 europosłów. „Praworządna Polska w silnej Europie – realna przyszłość czy marzenie?” - pod takim hasłem odbyło się dziś spotkanie parlamentarzystów Platformy Obywatelskiej z elblążanami. Można uznać za rozpoczęcie kampanii wyborczej do europarlamentu. Do naszego miasta przyjechał Krzysztof Brejza – jedna z twarzy walki z PIS - em, towarzyszyli mu lokalni parlamentarzyści: Jacek Protas, Jerzy Wcisła i Elżbieta Gelert. Na spotkaniu przedstawiali sytuację w polskiej polityce w przededniu wyborów europejskich.
       - Jednym z oczekiwań społecznych było współdziałanie partii oraz ugrupowań opozycyjnych i stworzenie przez nie bloku prodemokratycznego, proeuropejskiego, który będzie w stanie skutecznie walczyć ze Zjednoczoną Prawicą. Takie oczekiwanie się spełniło: w sobotę nastąpił ostatni akt powołania Koalicji Europejskiej - mówił Jacek Protas, poseł PO.
       Sygnatariuszami koalicji zostały: Platforma Obywatelska, Polskie Stronnictwo Ludowe, Sojusz Lewicy Demokratycznej, Nowoczesna, Zieloni oraz inne, mniejsze podmioty polityczne. Cechą szczególną koalicji jest fakt, że partie ją tworzące należą do różnych frakcji w Parlamencie Europejskim: PO i PSL wchodzą w skład chadecji, SLD jest w grupie socjalistycznej, Nowoczesna w ALDE.
       - To jest pierwszy krok w kierunku zwycięstwa we wszystkich wyborach. Nie było jeszcze tak szerokiej koalicji, ale i sytuacja jest ekstraordynaryjna. Mamy do czynienia z władzą totalną, która nie jest propaństwowa. Nas jednoczą wartości: obrona demokracji i praworządności – mówił Krzysztof Brejza, poseł PO i dzisiejszy „gość specjalny” spotkania.
       Kandydatów Koalicji Europejskiej do Europarlamentu powinniśmy poznać do 23 marca.
       Obecnie nasz okręg wyborczy (województwa warmińsko – mazurskie i podlaskie) reprezentują w PE: Karol Karski (Prawo i Sprawiedliwość, wg informacji PiS w tych wyborach ma być „jedynką” na listach Zjednoczonej Prawicy w naszym okręgu) oraz Barbara Kudrycka (Platforma Obywatelska; jak informują białostockie portale internetowe, w tych wyborach nie wystartuje).
       - Do 10 marca warmińsko – mazurski region PO przedstawi propozycje kandydatów. Ostateczny głos będzie należał do takiej koalicyjnej rady, która zadecyduje jaka będzie kolejność na liście i jacy będą liderzy list – wyjaśniał Jacek Protas.
       Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 26 maja. Zdaniem parlamentarzystów Platformy Europejskiej będzie to:
       - ...starcie sił umiaru, racjonalności i rozsądku z silami populizmu. Albo będzie silna Polska w Unii Europejskiej, albo Polska wyjdzie z Unii Europejskiej – tak najbliższe wybory określił Krzysztof Brejza.
       - Kanał przez Mierzeję jest przykładem bezmyślnego wyprowadzania kraju z Unii Europejskiej. Zalew Wiślany jest chroniony dyrektywami środowiskowymi, których stróżem jest Komisja Europejska. Inwestycja, która oddziałuje na to środowisko, musi być realizowana pod kontrolą Komisji Europejskiej. Jaki jest cel wyprowadzenia tej inwestycji spod kontroli Komisji? - pytał Jerzy Wcisła, senator PO. - Nie będziemy mieli tego kanału, jeżeli reprezentacja PiS będzie w Parlamencie Europejskim i PiS będzie podejmował decyzje w Polsce.
      
SM
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama