UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Maszyny wykorzystywane we współczesnym rolnictwie

 
Maszyny wykorzystywane we współczesnym rolnictwie

Współczesna wieś wygląda zupełnie inaczej niż pół wieku temu. Królują na niej gospodarstwa rolne wielohektarowe, gdzie praca jest wysoko zautomatyzowana. Niegdyś praca rolnika zaczynała się o świcie i kończyła późnym popołudniem. Była ciężką pracą fizyczną. Dziś w wielu przypadkach pracę ludzkich rąk zastępują nowoczesne maszyny. Jakie?

Traktory jak luksusowe samochody
     Podstawową maszyną wykorzystywaną na polach w Polsce i na całym świecie jest traktor, a właściwie ciągnik. Takie maszyny zapewniają wysoką moc i niebotyczne osiągi. W kabinie siedzi się wygodnie, niczym w luksusowym samochodzie. Na drodze ciągnik pojechać może z prędkością nawet 70 km na godzinę.
     Dostępne obecnie ciągniki nie są tym, czym były kiedyś. Oczywiście w starych gospodarstwach rolnych można jeszcze zobaczyć wysłużone Ursusy, ale nie jest to normą. Sektor maszyn rolniczych rozwija się w szybkim tempie, a co roku pojawiają się na tym rynku nowości.
     Co ciekawe, swoją autorską linię traktorów - Trattori wypuściła nawet marka Lamborghini. Bardzo dobrze sprawdzą się na roli i do przewożenia zbiorów traktory marki Massey Ferguson, które mają rewolucyjne rozwiązania konstrukcyjne. Producent ten przekazał do sprzedaży najwięcej ciągników rolniczych na świecie. Dla użytkowników tych maszyn bardzo ważną informacją będzie i to, że nie trudno kupić do nich części zamienne - m.in. na stronie http://hurtowniarolnicza.pl/czesci-do-ciagnikow/mf/.
     
     Pozostałe maszyny rolnicze

     W gospodarstwach rolnych zajmujących się siewem traw, kukurydzy, buraków czy rzepaku, na wyposażeniu znajdują się sienniki rzędowe. Ułatwiają i przyspieszają one wysiew, a automatyzacja przyczynia się do zwiększenia produkcji. Przy zbiorze zbóż niezbędny jest rzecz jasna kombajn. Nie trzeba już zbierać pszenicy czy żyta i innych zbóż ręcznie, a następnie wiązać je w snopki. Wyróżnić można różne rodzaje kombajnów:
·         Zbożowy - koszą i młócą zboża z pola.
·         Ziemniaczany - pełniący funkcję kopaczki ziemniaków.
·         Do zbioru buraków, który ogławia buraki z liści rozdrabniając je, a korzenie oczyszcza i gromadzi w zasobniku.
·         Do zbioru roślin sadowniczych i warzyw. Ułatwiają zbieranie malin, porzeczek, agrestu czy borówek, a także marchwi, kapusty, ogórków i cebuli. Na niewielką skalę są wykorzystywane kombajny do zbiorów jabłek czy wiśni.
     Sprzęt rolniczy jest dostępny w różnych wariantach i z różnym standardem wyposażenia. Rolnik może wybrać odpowiedni dla siebie park maszynowy, dzięki któremu zwiększy produkcję w gospodarstwie rolnym, a inwestycja poniesiona na zakup maszyn rolniczych szybko się zwróci. Oczywiście zakup takiego sprzętu wiąże się z wysokim wydatkiem, jednak chcąc rozwijać gospodarstwo po prostu nie można pominąć takich inwestycji. 
     

     ----- materiał płatny ------
     
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl