Środa 24-04-2019, imieniny Grzegorza, Horacego
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Matematyka królową nauk

 
Elbląg, Matematyka królową nauk
fot. nadesłana

W sobotę, 30 marca uczniowie trzecich klas szkół podstawowych z Elbląga i powiatu elbląskiego sprawdzali swoją wiedzę matematyczną. W tym roku w konkursie brały udział zespoły z elbląskich szkół (nr 6, 9, 16, 18, 19) oraz z powiatu elbląskiego (SP z Łęcza oraz z Młynar).

IX Powiatowy Konkurs Matematyczny „Mrówa” za nami.
     Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie:
     Ewa Cichońska– wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 25 w Elblągu
     Agata Urbańska – konsultant WMODN
     Małgorzata Wołk – nauczyciel matematyki w Szkole Podstawowej nr 25 w Elblągu
     
     W pierwszej części konkursu trzyosobowe drużyny mierzyły się w zadaniach zespołowych. Ten etap pozwolił nam wyłonić trzy drużyny, które znalazły się na podium :
     I miejsce: Szkoła Podstawowa nr 19
     II miejsce: Szkoła Podstawowa nr 18
     III miejsce Szkoła Podstawowa nr 9
     
     Następnie dzieci wraz ze swoimi opiekunami udały się na pyszny poczęstunek przygotowany w świetlicy szkolnej, żeby nabrać sił przed kolejnym etapem konkursu - tym razem indywidualnym. Każdy uczestnik konkursu rozwiązywał test matematyczny.
     Tytuł Mistrza Matematyki zdobył Kamil Jasiński reprezentujący Szkołę Podstawową nr 16 w Elblagu.
     Zarówno dzieci biorące udział w konkursie, jak i ich opiekunowie opuszczali mury naszej szkoły zadowoleni, o czym świadczą ich wypowiedzi.
     
„Podobało nam się to, że zadania były bardzo różnorodne. Szczególnie podobał nam się kwadrat Einsteina.” Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 16
„Bardzo podobała nam się matematyczna krzyżówka, rozwiązując to zadanie musieliśmy działać wspólnie jako drużyna. Cieszymy się, że możemy tutaj być razem.”
     Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 18
„Najciekawsza była dla nas konkurencja, w której sami wybieraliśmy poziom trudności zadań do rozwiązania. Atmosfera jest bardzo miła. Czekamy na konkurs indywidualny.”
     Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 6
„Przyjeżdżamy na konkurs od wielu lat. Jesteśmy zawsze zachwyceni tym, jak wszystko sprawnie i płynnie przebiega.”
     Nauczycielka ze Szkoły Podstawowej w Młynarach
„Konkurs został zorganizowany na bardzo wysokim poziomie. Bardzo dobrym pomysłem jest poczęstunek dla dzieci w trakcie zmagań”.
     Nauczycielka ze Szkoły Podstawowej Łęczu
„Bardzo dobrze oceniam organizację tego wydarzenia. Atmosfera jest bardzo miła, wracam tutaj z dziećmi co trzy lata”. Nauczycielka ze Szkoły Podstawowej nr 19
     
     Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu i ich nauczycielom, za to, że w piękny, słoneczny, sobotni dzień odwiedzili naszą szkołę, żeby sprawdzić swoją wiedzę z matematyki, uczestnicząc w IX Powiatowym Konkursie Matematycznym „Mrówa”.
organizatorzy: Henryka Mackiewicz, Alicja Smukowska, Anna Mackiewicz
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Clinex Stronger
Żarówki LED
Pieczątki Trodat
Clinex Glass