Czwartek 21-02-2019, imieniny Piotra, Eleonory
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Matematyka królową nauk

Elbląg, Matematyka królową nauk
Na zdjęciu laureaci konkursu (fot. nadesłane).

Uczniowie klas V i VI Szkoły Podstawowej nr 21 wzięli udział w konkursie matematycznym. Miarą ich sukcesu było zakwalifikowanie się 19 uczniów do finału Wojewódzkiego Przedmiotowego Konkursu Matematycznego.

Laureatami tegorocznej edycji konkursu została Blanka Kurek z klasy VI d i Mateusz Zajkowski z klasy VI b. - Osiągnięcie tak wysokich wyników jest efektem wieloletniej, sumiennej pracy Blanki i Mateusza, a także sukcesem dydaktycznym ich nauczycielek matematyki: pani Małgorzaty Styś – Komorskiej i pani Edyty Firlej – twierdzi Edward Pietrulewicz, dyrektor SP nr 21 w Elblągu.
     Od dwóch lat w szkole istnieją klasy matematyczne (IV i V) prowadzone według autorskiego programu. Program matematyki, ze zwiększoną liczbą godzin nauczania, przewiduje w tych klasach 6 godzin lekcyjnych matematyki w tygodniu oraz 2 godziny kółka matematycznego. - Główne treści nauczania zostały bowiem poszerzone o dodatkowe zagadnienia. Uczniowie na tych zajęciach zdobywają umiejętności w oparciu o aktywizujące metody nauczania, które pozwalają na twórcze podchodzenie do problemów i zagadnień matematycznych – mówi Edward Pietrulewicz.
     - Możemy być dumni z naszych młodych matematyków, a nauczycielom gratulujemy tak mądrych i utalentowanych wychowanków - dodaje dyrektor szkoły.
Oprac. Anieze
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Citroen HADM Gramatowski już otwarty!
Wypożyczalnia aut HADM Gramatowski
Samochody używane HADM Gramatowski
Ubezpieczenia OC i AC