UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Maturzysto, nie popełnij błędu! Twój błąd to stracone lata twojego życia

 
Elbląg, Maturzysto, nie popełnij błędu! Twój błąd to stracone lata twojego życia

Młodzi ludzie czuja się zagubieni i osamotnieni. Nałożono na nich ciężar wyboru drogi edukacji w okresie, gdy oni sami jeszcze nie wiedzą, kim są teraz i kim chcą być w przyszłości. Porad szukają głównie u rówieśników i w internecie, rzadko u rodziców. A szkoda, bo ci chcieliby im pomóc, chociaż jak sami przyznają, czasem nie wiedzą jak. My to wiemy i Wam pomożemy!

Mówi się, że „małe dzieci, mały problem, duże dzieci, duży problem”. Na pewno wiedzą coś o tym rodzice nastolatków! Problemy związane z dorastaniem fizycznym, emocjonalnym i psychicznym, to dla nich chleb powszedni. Jeśli dołożymy do tego dylematy związane z edukacją i przyszłością zawodową ich dzieci, to bynajmniej nie jest to „bułka z masłem”!
     Dodatkowo są świadkami niesamowitych zmagań ich dzieci przy wyborze szkoły po skończeniu szkoły podstawowej, gimnazjalnej czy średniej. Młodzi ludzie czuja się zagubieni i osamotnieni. Nałożono na nich ciężar wyboru drogi edukacji w okresie, gdy oni sami jeszcze nie wiedzą, kim są teraz i kim chcą być w przyszłości. Porad szukają głównie u rówieśników i w internecie, rzadko u rodziców. A szkoda, bo ci chcieliby im pomóc, chociaż jak sami przyznają, czasem nie wiedzą jak.
     
     Jak wskazać drogę?
     
Pani Iwona, która jest mamą gimnazjalisty, szukając porady na jednym z forów, świetnie opisuje problem:
„Mam pytanie odnośnie do szkoły dla mojego syna”– pisze pani Iwona. – „Otóż mój syn chodzi w tej chwili do I klasy gimnazjum. Ja wiem, że ma jeszcze sporo czasu, ale czas ucieka nieubłaganie, a on nie ma zielonego pojęcia, do jakiej szkoły iść dalej. Co do ocen, to niestety nie ma rewelacji (…). Ja bym chciała, żeby miał to średnie wykształcenie, bo stać go na to (…) Naprawdę mam problem z tym, by do niego dotrzeć. Nie chcę mu wybierać zawodu, ale chciałabym go, chociaż naprowadzić na dobrą drogę, tym bardziej że należy on do osób grzecznych, bez żadnych problemów wychowawczych. Już wkrótce będzie musiał podjąć jakąś decyzję, ale widzę, że on naprawdę nie wie, co by w życiu chciał robić.” (źródło: http://szkola.wp.pl)
     Dla mnie kluczowym stwierdzeniem jest: „nie chcę mu wybierać zawodu, ale chciałabym go, chociaż naprowadzić na dobrą drogę”. To bardzo rozważne i odpowiedzialne podejście rodzicielskie, które zakłada, że rodzic chce towarzyszyć dziecku i wspierać je w jego własnych poszukiwaniach.
     
     Kompas kariery
     
Pomocne zarówno dla dziecka, jak i jego rodziców będzie zrobienie testu edukacyjnego Kompasu Kariery. Pozwoli on dziecku na poznanie siebie, swoich talentów, umiejętności, zainteresowań i wartości, oczywiście na tym etapie życia, w którym aktualnie się znajduje.
     Podczas spotkania trener omawia wyniki testu, najlepiej w obecności członka rodziny czy osoby bliskiej. Dzięki temu rodzic ma możliwość „zobaczenia” swojego dziecka na nowo, bez opinii, „łatek”, a nawet uprzedzeń wyrobionych wcześniej. Trener wskazuje kierunek edukacji, który będzie najlepszy dla dziecka, by wydobyć jego potencjał, szczególne talenty, umiejętności. Dla rodziców to drogowskaz między innymi do:
– porozumienia się ze swoim dzieckiem, wspierania go
– motywowania go do większej nauki w kluczowych dla niego przedmiotach/dziedzinach,
– zapewnienia dodatkowych lekcji/kursów
– wskazania wolontariatu czy praktyk, które rozszerzą jego zainteresowania i umiejętności
     

     Szukasz wsparcia? Zadzwoń: 794 201 180.
     
     
---- artykuł promocyjny ----
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl