Czwartek 25-04-2019, imieniny Marka, Jarosława
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

„Medyk” elbląskim Amazonkom

Z inicjatywy Elbląskiego Stowarzyszenia Amazonek, przy wsparciu finansowym i organizacyjnym Urzędu Miasta, Szkoła Policealna im. Jadwigi Romanowskiej w dniach 16-18 marca zorganizowała kurs „Manualny drenaż limfatyczny i kompleksowa terapia przeciwobrzękowa kobiet leczonych z powodu raka piersi”.

Kurs skierowany był do młodych adeptów sztuki masażu – uczniów i absolwentów kierunku Technik Masażysta Szkoły Policealnej im. J. Romanowskiej, popularnie zwanej „Medyk”, a jego celem było przygotowanie wykwalifikowanych specjalistów manualnego drenażu limfatycznego dla potrzeb elbląskich Amazonek.
     Zajęcia prowadzone były na terenie szkoły – w sali wykładowej i pracowni masażu wyposażonej w niezbędny dla każdego uczestnika komplet pomocy i sprzętu rehabilitacyjnego. Trzydniowe zajęcia prowadził dr n. med. Janusza Doś – specjalista fizjoterapii, nauczyciel akademicki AWF w Poznaniu, starszy asystent w Ustrońskim Centrum Rehabilitacji Onkologicznej i Limfologii „Rosomak”, instruktor-wykładowca Polsko-Niemieckiej Szkoły Limfologii, doradca ds. rehabilitacji Federacji Stowarzyszeń „Amazonki”. Szkolenie przygotowane zostało w oparciu o międzynarodowe standardy leczenia chorych z obrzękiem rekomendowane przez Międzynarodowe Towarzystwo Limfologiczne.
     Kurs pozwolił masażystom z „Medyka” na poznanie nowoczesnych rozwiązań stosowanych w przypadku leczenia i rehabilitacji kobiet po mastektomii, zapoczątkował też współpracę szkoły z Elbląskim Stowarzyszeniem Amazonek w dziedzinie edukacyjnej i zawodowej.
     Młodzież z wielką satysfakcją i zadowoleniem zakończyła zajęcia z dr Januszem Dosiem odbierając certyfikaty uczestnictwa, a elbląskie Amazonki z nieukrywaną radością przyglądały się „swoim mistrzom”, poszukując wśród nich rozwiązania własnych problemów.
     Specjalne podziękowania uczestnicy kursu oraz organizatorzy kierują do Pani Alicji Tomczyk, prezesa Elbląskiego Stowarzyszenia Amazonek, oraz Pani Grażyny Kluge, wiceprezydenta Elbląga, za stworzenie szansy dla obecnych i byłych uczniów Technika Masażysty naszej szkoły, dającej możliwość zdobycia wyspecjalizowanych umiejętności zawodowych oraz upragnionego miejsca pracy. Bez ich wsparcia finansowego i merytorycznego młodzież nie mogłaby uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez specjalistę tak wysokiej klasy.
     
***
     
     W Polsce na raka piersi zapada co roku około 14-15 tys. kobiet. Bardzo często podczas leczenia choroby niezbędne jest usunięcie piersi. Jednym z najczęściej występujących powikłań pooperacyjnych, dotyczących prawie 50 proc. operowanych kobiet, jest obrzęk limfatyczny kończyny górnej, który utrudnia funkcjonowanie w codziennym życiu. Dlatego tak ważna jest kompleksowa terapia przeciwobrzękowa, której celem jest podnoszenie sprawności psychofizycznej, stabilizacja obrzęku, zmniejszenie zniekształcenia kończyny, a przede wszystkim poprawienie komfortu życia pacjentki. Jak dobroczynny jest prawidłowo wykonany manualny drenaż limfatyczny przez kompetentnych masażystów, doskonale wiedzą elbląskie Amazonki.
Tomasz Szypniewski, Szkoła Policealna „Medyk”
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Clinex Grill
Clinex W3 Multi
Clinex Stronger
Clinex Glass