Niedziela 16-12-2018, imieniny Albiny, Zdzisława
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Miasto przyjazne środowisku

 
Elbląg, Miasto przyjazne środowisku Jedna z prac zgłoszonych do konkursu (fot. MDK)
Rek

W tym roku odbędzie się już dwunasta edycja konkursu plastycznego „Elbląg przyjazny środowisku”, który propaguje edukację ekologiczną wśród dzieci i młodzieży w wieku 4-19 lat. Termin zgłaszania prac mija 18 maja.

Konkurs realizowany jest w elbląskich przedszkolach i szkołach, swym zasięgiem obejmuje uczestników w wieku 4-19 lat. Celem konkursu jest rozwijanie wrażliwości estetycznej dzieci i młodzieży, kształcenie zachowań ochrony naturalnego środowiska, propagowanie haseł: „Elbląg -najczystsze miasto, oaza zieleni, miasto mojej przyszłości”, „Czysty, piękny Elbląg, to cząstka wspaniałego świata”, „Walczymy z brudem, bałaganem, wandalizmem w naszym mieście”. Efektem przeprowadzonych konkursów jest uwrażliwienie i zwrócenie uwagi dzieci oraz młodzieży na problemy związane z dbałością o czystość, porządek, zieleń i estetykę w najbliższym otoczeniu oraz w całym mieście.
„Elbląg przyjazny środowisku” począwszy od 2001 r. organizowany jest co roku i cieszy się dużą popularnością. Zakończenie i podsumowanie konkursu odbywa się w Urzędzie Miejskim w Elblągu. Podczas uroczystego wernisażu laureatom oraz ich nauczycielom wręczane są nagrody. Prace konkursowe wystawiane są w holu Urzędu Miejskiego, wykorzystywane są także do opracowania kalendarza o treściach ekologicznych. Kalendarz na 20012 rok trafił do elbląskich placówek oświatowych, instytucji, przedsiębiorstw i urzędów.
     Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież szkół elbląskich do udziału w XII edycji konkursu. Prace należy przesyłać w terminie do 18 maja do MDK ul. Bema 37. Wszelkie informacje dotyczące konkursu dostępne są na stronie internetowej www.mdk.elblag.pl.
     
     Realizatorami tego programu są: Młodzieżowy Dom Kultury oraz Departament Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska UM w Elblągu.
     
Marta Makowska, MDK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Naszywki
Naszywka GODŁO
T-shirt biały z Twoim nadrukiem DTG PROMOCJA
Naszywka HERB ELBLĄGA