Środa 23-01-2019, imieniny Rajmunda, Ildefonsa
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Międzynarodowy eksperyment w SP 14

 
Elbląg, Międzynarodowy eksperyment w SP 14 fot. nadesłana
Rek

Szkoła Podstawowa nr 14 w Elblągu została zaproszona do udziału w Zintegrowanym Planie Technologicznym (Integrated Technology Plan), który realizuje również Liceum Ogólnokształcące Varshets „Ivan Vazow” w Bułgarii w regionie Montana.

Program został przygotowany według wskazówek dr Rity Sanchez - asystentki dyrektora Działu Rozwoju Centrum Technologii Uniwersytetu Columbia w Nowym Jorku. Stanowi on część programu ,,Młodzi Bułgarscy Liderzy”, a patronat nad nim pełni Fundacja ,,Ameryka dla Bułgarii”. Działania prowadzone w ramach programu nadzoruje Instytut Edukacji Międzynarodowej. Koordynatorem programu na terenie Bułgarii jest Ivailo Panov - kierownik ds. technologii i psycholog w Liceum Ogólnokształcącym Varshets ,,Ivan Vazow” w Montanie. Rola koordynatora na terenie „czternastki” została powierzona pedagogowi szkolnemu Dorocie Burdynowicz.
     Jednym z założeń programu jest przeprowadzenie badań naukowych mających na celu określenie poziomu uzależnienia młodych ludzi od urządzeń multimedialnych. W związku z tym we wtorek, 29 listopada w SP nr 14 zaplanowano "Dzień bez multimediów” oraz przeprowadzenie testu leku C.D. Spielbergera. Wyniki testu zostaną przekazane do Bułgarii, a następnie umieszczone w publikacji naukowej Uniwersytetu Columbia w Nowym Jorku. O wynikach zostaną także poinformowani uczniowie i ich rodzice
     Szkoła Podstawowa nr 14 w Elblągu jest jedyną placówką w Polsce zaproszoną do udziału w realizacji Integrated Technology Plan. Stanowi to dla szkoły duże wyróżnienie.
Dorota Burdynowicz, pedagog SP nr 14 w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

OKOWOKO s.c.
Płyn Hayne
Okulary korekcyjne GIANFRANCO FERRE
Okulary korekcyjne XAVIER GARCIA