Piątek 15-02-2019, imieniny Faustyna, Jowity
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Międzyszkolny Konkurs Mikołajkowy

 
Elbląg, Międzyszkolny Konkurs Mikołajkowy
fot. nadesłana
Rek

W sobotę, 6 grudnia w Szkole Podstawowej nr 1 w Elblągu odbył się Międzyszkolny Konkurs Mikołajkowy "Matematyka w Przyrodzie".

Do udziału w konkursie zaprosiliśmy 3-osobowe drużyny uczniów klas szóstych z elbląskich szkół podstawowych. Nasze wyzwanie do wspólnej rywalizacji o tematyce matematycznej i przyrodniczej przyjęły 4 szkoły. Gościliśmy przedstawicieli: SP 11, SP 15, SP 16 i SP 18. Oczywiście nie zabrakło też naszej ekipy, reprezentowanej przez Klaudię, Mateusza i Bartka z 6 d. Patronował nam święty Mikołaj, w związku z czym każda grupa otrzymała symboliczne czapeczki z numerem swojej szkoły.
     Konkurs rozpoczął się o godz. 11 zadaniami z informatyki i matematyki. Na "dzień dobry" mikołajkowe ekipy otrzymały trudny problem do rozwiązania przy pomocy komputera - sporządzenie tabel i wykresów klimatycznych, który był związany z umiejętnościami posługiwania się programem MS Excel - tworzeniem wykresów i diagramów na podstawie danych, znajomości funkcji: średnia, minimum, maximum. Najłatwiejsze okazały się przeliczenia związane ze skalą i wyliczanie prędkości, a największą trudność sprawiły dzieciom zadania weryfikujące umiejętności obliczania upływu czasu (związane z kalendarzem i zegarem), głównie - ustalanie dnia tygodnia z uwzględnieniem lat przestępnych. Po ciężkiej gimnastyce umysłu uczniowie odpoczywali przy zabawnym filmie animowanym "Prezenty św. Mikołaja", konsumując słodkości przygotowane przez panie nauczycielki naszej szkoły: matematyczki i przyrodniczki. Po uzupełnieniu kalorii, przyszedł czas na zmagania bardziej przyrodnicze choć nie pozbawione matematycznej nutki. Rozwiązywanie tych zadań wymagało logicznego myślenia, umiejętności wykonywania działań matematycznych oraz rozumowania przyczynowo-skutkowego. Dzieci musiały wykazać się umiejętnościami: obliczania wysokości względnej, powiększenia obrazu pod mikroskopem, amplitudy oraz wnioskowania na podstawie informacji odczytanych z tabel, diagramów i wykresów. Jury składające się z pań - opiekunek wszystkich ekip, uczciwie sprawdzało rozwiązania poszczególnych zadań. Nauczyciele i uczniowie włożyli, na pewno, wiele wysiłku w przygotowania do tego konkursu, ponieważ zagadnienia znacznie wykraczały ponad podstawę programową. Dlatego, już sam udział w naszym konkursie jest wielką wygraną dla dzieci, które posiadły wiedzę i umiejętności ponad przeciętne, i ich nauczycieli, bowiem podjęli dodatkowy trud kształcenia swych podopiecznych.

 


     Po prawie dwugodzinnych potyczkach z matematyką i przyrodą, przebiegających w miłej, niemal rodzinnej, atmosferze przewodnicząca jury - pani od zajęć komputerowych - Izabela Pawełczak ogłosiła werdykt. Wszystkie szkoły świetnie się zaprezentowały, aczkolwiek największe umiejętności wykazali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 16, zdobywając tym samym pierwsze miejsce. Wszystkie dzieci otrzymały nagrody i mikołajkowe słodycze (a zwycięzcy dodatkowo - edukacyjne filmy o krajach Europy), nauczyciele przygotowujący swoich uczniów do konkursu - drobne świąteczne upominki, a szkoły - programy multimedialne "Płazy, ptaki, ssaki" oraz pamiątkowe dyplomy.
     Dziękujemy szkołom, które odpowiedziały na nasze zaproszenie, wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego konkursu oraz szczególnie gorąco drużynie uczniów z 6 d, ponieważ zupełnie samodzielnie przygotowali się, plasując szkołę na drugim miejscu (oczywiście, nieoficjalnie - nasza szkoła startowała poza konkurencją).
     Konkurs przygotowały nauczycielki SP 1: N. Dudzińska, I. Pawełczak, A. Radkiewicz, I. Skibiak. M. Światkowska, H. Wojciechowicz, A. Zagrodnik. Konkurs wspierała dyrektor - Małgorzata Antoniszyn, osobiście angażując się w jego organizację. Zdjęcia podczas konkursu wykonywała A. Radkiewicz

organizatorzy
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Promocja RATY 0%
Fronty lakierowane mdf mat różne kolory RAL
Promocja RATY 0%
AMK Kuchnia 11