UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Miejski Konkurs Historyczny w ZS nr 2 przy Wyżynnej

 
Elbląg, Miejski Konkurs Historyczny w ZS nr 2 przy Wyżynnej
fot. nadesłana

W czwartek, 14 maja odbył się w Zespole Szkół nr 2 w Elblągu Miejski Konkurs Historyczny. Konkurs ten był zwieńczeniem projektu, pt. „Wędrówki w czasie i przestrzeni. Elbląg wczoraj i dziś. Elbląg niemiecki - Elbląg polski”.

W ramach projektu uczniowie naszej szkoły przygotowali zajęcia warsztatowe z historii Elbląga z elementami gier i zabaw, przy wsparciu Stowarzyszenia Ludności Pochodzenia Niemieckiego w Elblągu. Dzięki członkom stowarzyszenia zebrano materiał i zrealizowano reportaż na podstawie ich wspomnień i przeżyć z czasów sprzed, jak i po II wojnie światowej, dotyczącej Elbląga.
       Do konkursu miejskiego przystąpili reprezentanci gimnazjów: Gimnazjum Nr 2 i Gimnazjum nr 4 (po dwie drużyny), Gimnazjum Nr 3 oraz Gimnazjum Nr 6. Uczniów przygotowali: Krzysztof Sawicki, Sebastian Kutra, Magdalena Wojciechowska, Katarzyna Witowska oraz Małgorzata Rydelek.
       Uczniowie drużynowo zmierzyli się z jedenastoma zadaniami z zakresu historii Elbląga - Naszej Małej Ojczyzny. Zadania nie były łatwe, ale uczestnicy konkursu poradzili sobie z nimi znakomicie, świetnie się przy tym bawiąc.
       Po zmaganiach historycznych nasi goście mogli podziwiać przygotowany na tę okazję wernisaż, poświęcony najbardziej znanym miejscom w Elblągu z dawnych oraz współczesnych czasów.
       Wyniki:
       1. miejsce: Gimnazjum Nr 3
       2. miejsce: Gimnazjum Nr 3
       3. miejsce: Gimnazjum Nr 2
       Laureaci trzech pierwszych miejsc zagwarantowali sobie również, w ramach nagrody, wycieczkę edukacyjną na Pole Grunwaldu, która odbędzie się 18 maja.
       Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz książki o historii miasta.
       Serdecznie dziękujemy opiekunom wszystkim grup za udział w warsztatach oraz konkursie, a także wszystkim uczniom gratulujemy wiedzy i historycznego zadziora.
       Organizatorami spotkania byli Przemek Kurczewski - historyk i Ewa Krauze - nauczyciel j. niemieckiego.
       Serdeczne podziękowania należą się również zespołowi, który włożył wiele pracy w realizację tego przedsięwzięcia: Beacie Mizerskiej, Annie Szyszce, Natalii Wieczorek oraz Annie Rugale.
       Mamy nadzieję na kolejne spotkania konkursowe w przyszłym roku szkolnym.
       Warto wiedzieć więcej na temat miejsca, w którym mieszkamy, by czuć się lokalnym patriotą.
      
      
      
Irena Ośka, rzecznik prasowy ZS nr 2
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem (od najstarszych opinii)
Reklama