UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Mierzenie na wielką skalę

 
Mierzenie na wielką skalę

Technologie dostosowane do potrzeb przemysłu czy nauki rozwijają się dzisiaj w zastraszającym tempie i czasami naprawdę trudno nadążyć za najnowocześniejszymi patentami. Dzisiaj podejmujemy to wyzwanie w zakresie temperatury i jej pomiarów. Oferta pirometrów okazuje się bowiem na tyle rozbudowana, że warto jej się nieco bliższej przyjrzeć.

Wysokie temperatury, trudno dostępne miejsca, dokładność pomiarów - to wymagania, które bardzo często stawiają producentom "termometrów" przemysł, a także nauka. Dzisiaj nowoczesne rozwiązania wykorzystywane są także w budownictwie czy medycynie, a odpowiadają za nie pirometry. To urządzenia, które służą bezdotykowemu pomiarowi temperatury. Są niezwykle dokładne, a przy tym umożliwiają dokonywanie pomiarów z bezpiecznej odległości. 
       Jak to działa?
       Sposób działania pirometru jest bardzo prosty. Jego praca opiera się na analizie niewidocznego gołym okiem promieniowania podczerwieni przez badany obiekt. Osiągnięcie temperatury powyżej zera bezwzględnego jest równoznaczne z emisją promieniowania cieplnego. Pirometr dzięki pomiarowi tego promieniowania uzyskuje dane dotyczące temperatury. Różnorodność potrzeb (szczególnie przemysłowych) doprowadziła do wytworzenia przez producentów bardzo wielu kombinacji i konfiguracji dla poszczególnych pirometrów. Na przykład niewielkie pirometry z miniaturowymi głowicami idealnie sprawdzają się podczas pomiarów prowadzonych w małych i ciasnych przestrzeniach. Do mierzenia szczególnie wysokich temperatur czy dokonywania pomiarów w skrajnie niesprzyjającym otoczeniu, dopasowane zostają z kolei jeszcze inne kamery. Obecne rozwiązania zakładają również modele określane mianem kamer termowizyjnych, które pozwalają na uzyskanie pełnego obrazu pomiarów radiometrycznych w czasie rzeczywistym. Jak szeroka jest obecnie oferta pirometrów można się przekonać, wychodząc na https://stacjonarne.pl/
       Efekty?
       Współczesne rozwiązania umożliwiają bezproblemowe połączenie zarówno pirometrów, jak i kamer termowizyjnych ze specjalistycznymi aplikacjami, a także połączenie ich z komputerem. Dane, które firmy mogą w ten sposób uzyskać, to cenne źródło informacji. Po pierwsze, uzyskana w ten sposób wiedza pozwala na podniesienie bezpieczeństwa, szybszą reakcję w razie problemu, usunięcie go tak naprawdę zanim się jeszcze pojawi. Ponadto, w przemyśle taka stała kontrola temperatury, na wszystkich etapach działań, przyczynia się do optymalizacji całego procesu, a dzięki temu pozwala na redukcję kosztów. Firmy mogą skutecznie modelować procesem wytwarzania, dzięki czemu obniżone zostają koszty produkcji, co finalnie przekłada się na kondycję firmy.  
      

       ------ materiał płatny ------

      
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl