UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Mieszkańcy chętnie korzystają z Karty Dużej Rodziny

 
Elbląg, Posiadacze Karty Dużej Rodziny najchętniej korzystają z CRW Dolinka
Posiadacze Karty Dużej Rodziny najchętniej korzystają z CRW Dolinka (fot. Anna Dembińska, archiwum portEl.pl)

300 tysięcy złotych kosztowała w ubiegłym roku realizacja elbląskiego programu „Karta Dużej Rodziny”. Mieszkańcy najchętniej korzystają z ulg w opłatach za przedszkola, przy zakupie biletów okresowych komunikacji miejskiej i biletów do Centrum Rekreacji Wodnej Dolinka.

Program Karta Dużej Rodziny funkcjonuje w Elblągu od lutego 2014 roku, a więc wcześniej niż ogólnopolski program wprowadzony przez rząd. Korzysta z niej w sumie ponad 1,3 tysiąca rodzin, które wychowują co najmniej trójkę dzieci. Dzięki karcie mogą korzystać z ulg w opłatach za przejazd komunikacją miejską, za opiekę nad dzieckiem w żłobkach i przedszkolach, za wypoczynek letni i zimowy organizowane przez elbląskie instytucje czy za wstęp do obiektów sportowych i instytucji kultury oraz udział w różnych miejskich wydarzeniach. I chętnie z tej możliwości korzystają.
       Jak wynika z informacji przygotowanych przez referat zdrowia i spraw społecznych Urzędu Miejskiego, największą popularnością wśród rodzin wielodzietnych cieszą się zniżki, jakie oferuje Centrum Rekreacji Wodnej Dolinka. Z jego oferty skorzystało w 2018 roku 9 tysięcy osób z rodzin wielodzietnych (dla porównania z lodowiska – 365, z toru Kalbar - 320). Prawie 700 osób skorzystało ze zniżek w zakupie biletów okresowych komunikacji miejskiej, prawie 400 osób z 25-procentowej ulgi w opłatach za pobyt dzieci w żłobkach, a 300 osób zostało zwolnionych z opłat w przedszkolach za opiekę ponad godziny programowe.
       Dzięki Karcie Dużej Rodziny prawie 270 dzieci skorzystało z letniego i zimowego wypoczynku organizowanego przez szkoły, a ponad 250 osób wybrało ofertę Elbląskiej Orkiestry Kameralnej. Tylko 27 osób skorzystało ze zniżek w Muzeum Archeologiczno-Historycznym, żadnego gościa z Kartą Dużej Rodziny nie odnotowała Galeria EL.
       W sumie realizacji programu kosztowała samorząd w 2018 roku 300 tysięcy złotych, od początku jego działania to koszt prawie 1,5 miliona złotych.
       Warto dodać, że do programu przystępują też firmy i instytucje niezwiązane z samorządem. Obecnie jest ich 44. - Partnerzy „Karty Dużej Rodziny” nie ewidencjonują ilości osób, które korzystają z ulg. Z pozyskanych informacji wynika, że program cieszy się dużym zainteresowaniem – piszą urzędnicy referatu zdrowia i spraw społecznych Urzędu Miejskiego w raporcie podsumowującym funkcjonowanie programu w 2018 roku.
      
oprac. RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
 • Nie powstanie w końcu aquapark.Tam za basenem taki duży teren a nic z tym nie robią masakra.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  11 1
  Tuszek(2019-03-19)
 • Miasto 130 tys a nic nie ma do zaoferowania dla dużych rodzin i wszystkich mieszkańców. To prawda że jada rodziny do Pasłęka i innych miast bo w Elblągu to cinizna. Tak dba się o rodziny i mieszkańców. Bądźmy szczerzy crw dolinka i muzeum a co jeszcze pustynia.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  16 0
  (2019-03-19)
 • Zamiast tylko wymagać to może weź i zrób!!! Napisz biznesplan, wystąpi do miasta o dzierżawę, na pewno dofinansowanie jakieś też się znajdzie. Weź kredyt na całe życie stawiając na szali przyszłość swoją i swoich dzieci. Przecież to takie proste...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  8 5
  Gosc(2019-03-19)
 • .. .. .27 osób w Muzeum? Widac jaką mają tam ofertę dla rodzin.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 1
  (2019-03-19)
 • Zamiast do muzeum całe rodziny na Olimpie dawać Walczyć trenować Olimpia musi panowac
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 4
  Z i e l a s z(2019-03-19)
 • Wszystko dla rodzin. Mają 500 plus i jeszcze mało? A co z samotnymi kolo 40? Na MDM za starzy, 500 tez nie, zadnych dopłat do niczego... Place kredyt za mieszkanie, ktore dopiero sie buduje, oplacam stancje i jeszcze mhsze odkladac na wykonczenie nowego mieszkania a życie co raz droższe. Skad mam na to nabrać?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  6 4
  Misiu (2019-03-19)
 • @Misiu - 40-letni samotny z kredytami nieudacznik życiowy i w czarnej d. ., jakie to smutne
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  6 1
  zien(2019-03-19)
 • Wspaniale, że duże rodziny tak chetnie korzystaja z koncertów EOK. Plus też dla Orkiestry, dobrze wygląda na tle pozostalych instytucji kultury.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2019-03-20)
Reklama