Środa 12-12-2018, imieniny Joanny, Aleksandra
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Rek

Miód pod lupą

26 partii miodów pszczelich o wartości prawie 5 tys. zł skontrolowali pracownicy elbląskiej Delegatury Inspekcji Handlowej.

Kontrolę jakości i prawidłowości oznakowania miodu pszczelego przeprowadzono w siedmiu sklepach - w tym w dwóch dużych. Inspektorzy zbadali 26 partii miodów o wartości 4 tys. 710 zł. Do badań laboratoryjnych pobrali próby z 11 partii pochodzących od 10 producentów. Zakwestionowali jakość dwóch partii miodów - lipowego i wielokwiatowego - pochodzących od dwóch wytwórców.
     Pod kątem oznakowania sprawdzono 26 partii miodów. Na opakowaniach ośmiu z nich inspektorzy zauważyli nieprawidłową wysokość cyfr i liter oraz podanie ilości nominalnej z uwzględnieniem tolerancji.
     - Producenci tłumaczyli się posiadaniem zapasów starych nieaktualnych etykiet - informują inspektorzy.
     Wszystkie zbadane partie posiadały aktualne daty minimalnej trwałości.
     Podczas kontroli inspektorzy zwracali także uwagę na warunki i sposób przechowywania miodu.
     - Przechowywanie miodu wszędzie było prawidłowe, zgodne z zaleceniami producentów zamieszczonymi na etykietach opakowań - zapewniają inspektorzy.
     Natomiast dla połowy zbadanych partii miodu nie okazano handlowych dokumentów identyfikacyjnych.
     - Przyczyną była najczęściej niewiedza właścicieli sklepów, którzy nie żądali tych dokumentów od dostawców - wyjaśniają inspektorzy.
     Ostatecznie po kontroli inspektorzy wycofali ze sprzedaży 3 partie miodów o wartości 546 zł.
     Informacje o stwierdzonych nieprawidłowościach związanych z przepisami ustawy o towarach paczkowanych przesłano do Obwodowych Urzędów Miar, natomiast o niewłaściwej jakości dwóch partii miodów do Inspektoratów Inspekcji Jakości Handlowej Artykułów Rolno Spożywczych. Do producentów kwestionowanych wyrobów wysłano wystąpienia pokontrolne z wnioskami o wyeliminowanie stwierdzonych nieprawidłowości zarówno w zakresie ich jakości, jak i oznakowania.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata (bez czytnika)
Domena funkcyjna .com.pl
Hosting WWW START
Domena .pl