Środa 21-11-2018, imieniny Janusza, Konrada
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Listopadowe maliny Listopadowe maliny

Młody działaczu – te warsztaty są dla Ciebie!

Czas na zaangażowanych i zainteresowanych tworzeniem mediów obywatelskich, młodych działaczy NGO. Nowe umiejętności, doświadczenie, kontakty z rówieśnikami z Niemiec, Ukrainy, Białorusi i Polski zdobyć mogą podczas cyklu warsztatów medialnych. Zgłoszenia przyjmowane są tylko do 15 lutego.

Elbląskie Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Pozarządowych, jako jeden z trzech partnerów, włączyło się w realizację projektu „Nowe media jako katalizator obywatelskiego zaangażowania w Środkowej i Wschodniej Europie. Cykl międzynarodowych seminariów dla młodych dziennikarzy i działaczy organizacji pozarządowych”. Głównym koordynatorem projektu jest organizacja z Niemiec Weimar-Jena-Akademie.
     Głównym celem projektu jest podkreślenie znaczenia Nowych Mediów jako katalizatora zaangażowania społecznego w Środkowej i Wschodniej Europie, jednocześnie przekazanie wiedzy i umiejętności, w jaki sposób ten potencjał może być wykorzystany. Serie seminariów są skierowane do młodych ludzi z Niemiec, Polski, Ukrainy i Białorusi, w wieku miedzy 18 i 26 rokiem życia (w szczególnych przypadkach wyższy próg wieku), którzy są już aktywnie zaangażowani w działania na rzecz społeczeństwa obywatelskiego, także w ramach III sektora. Nowo pozyskane umiejętności z zakresu mediów zostaną przez uczestników seminariów przeniesione na grunt ich codziennej pracy, zaangażowania społecznego. Poza tym projekt przewiduje przyczynienie się do powstania i zintensyfikowania kontaktów pomiędzy działaczami i organizacjami, jak również wymianę właściwej wiedzy i doświadczenia ponad barierami językowymi, kulturowymi i politycznymi, co pogłębi kontakt pomiędzy narodami.
     Czas trwania projektu zamknie się w przedziale styczeń – listopad 2010. Głównym działaniem będzie przeprowadzenie trzech seminariów (warsztaty o tematyce medialnej), każde trwające jeden tydzień, które odbędą się w następujących terminach:
     Oßmannstedt koło Weimaru, Turyngia, Niemcy, 20-27 marca
     Elbląg, 12-19 czerwca
     Ługańsk, obwód ługański, Ukraina, 25 września – 2 października.
     Dla poszczególnych seminariów będzie przygotowany różnorodny program składający się z dyskusji, wycieczki, spotkań, wykładów jak również praktycznych zajęć (warsztat medialny) realizowanych w grupach roboczych. Dla każdego seminarium przewidziano różną tematykę przewodnią, związaną z technologią mediów i jej użytecznością: Internet, audio formaty, video, telefon komórkowy etc. W miejscu odbywania się seminariów również inne organizacje będą zaangażowane w wydarzenie, m.in. organizacje medialne (publicznie oraz niezależne), inne organizacje pozarządowe, uniwersytety. Głównym językiem wykładowym oraz roboczym podczas seminariów i w trakcie trwania projektu będzie język angielski, lecz inne języki także mogą być używane, szczególnie jako języki robocze w trakcie praktycznych zajęć warsztatowych.
     Wszelkie informacje zawarte są w Zaproszeniu i Formularzu Zgłoszeniowym, który należy przesłać do 15 lutego na adres głównego koordynatora: mail@schroeder-esch.de oraz partnera projektu: m.florkowska@eswip.pl. Formularz zgłoszeniowy może być wypełniany w języku polskim. Dokumenty do pobrania na stronie www.eswip.pl.
     
     Projekt współfinansowany ze środków Fundacji Stefana Batorego i Fundacji Bosch, w ramach programu „Partnerstwo Inicjatyw Społecznych. Polska – Niemcy – Ukraina”.
     
     
Marta Florkowska, ESWIP
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fototapety industrial
Obraz na alupanelu 300x60 - Panorama
Fototapety z końmi
Obraz na dibond 260x60 cm - Słoneczniki