UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblagu
Rek

Młodzi krwiodawcy z ZSIŚiU

 
Elbląg, Młodzi krwiodawcy z ZSIŚiU
fot. nadesłana
Reklama

Nadszedł czas podsumowania Turnieju w Honorowym Krwiodawstwie „Młoda krew ratuje życie” w Zespole Szkół Inżynierii Środowiska i Usług im. Mikołaja Kopernika w Elblągu.

W tym roku szkolnym zostały pobite dotychczasowe rekordy zarówno w ilości oddanej krwi pełnej, jak i w ilości honorowych dawców krwi, którzy oddali po raz pierwszy krew i to nie tylko na szczeblu szkoły, ale i na szczeblu rejonu Zarządu Oddziału Rejonowego PCK.
       Po raz pierwszy naszym 77 szkolnym krwiodawcom udało się pozyskać ponad 75 litrów pełnej kwi, wśród nich 48 oddało pierwszy raz.
       W dowód uznania za najpiękniejszy dar humanitarny – bezinteresowne długoletnie oddawanie krwi (minimum 6 litrów) dwóch naszych uczniów: Paweł Żłobikowski z klasy IV T/T i Czesław Lipiński z klasy III MZ, otrzymało odznaki - „Zasłużony Honorowy dawca Krwi”.
       Na terenie ZSIŚiU odbyła się także akcja poboru krwi, po której ponad 13 litrów trafiło do potrzebujących.
       Na uwagę zasługuje fakt, że uczniowie kończący naukę 26 czerwca br. w trakcie swojej edukacji (oczywiście po ukończeniu 18 lat – co jest warunkiem podstawowym) oddali ponad 58 litrów pełnej krwi.
       Wśród wyróżniających się klas znalazły się klasy: III monter zabudowy, która oddała ponad 30 litrów i III stolarz ponad 25 litrów pełnej krwi.
       Jesteśmy dumni z naszych uczniów i absolwentów, którzy - oprócz zdobywania zawodu - uczą się także wrażliwości, umieją służyć i poświęcać się dla innych.
      
      
      
      
      
Jerzy Pędzisz, nauczyciel ZSIŚiU
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem (od najstarszych opinii)
Pokazuj od
najnowszych
Pokazuj od budzących
największe emocje
Reklama