UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Młodzi są wierni tradycjom niepodległości

Elbląg, Młodzi są wierni tradycjom niepodległości

6 kwietnia w Ratuszu Staromiejskim w godz. 11.30-14 odbędą się warsztaty poświęcone historii "Błękitnego generała i jego armii", które poprowadzi zespół naukowy pod kierunkiem dr Barbary Męczykowskiej z IPN oddział w Gdańsku. Drugą część spotkania wypełni "Elbląskie czytanie Pamiętników Józefa Hallera" przez młodzież ze szkół naszego miasta, które przystąpiły do projektu. Najlepsze interpretacje zostaną nagrodzone przez organizatorów warsztatów atrakcyjnymi nagrodami.

6 kwietnia nastąpi również otwarcie wystawy „Ojcowie Niepodległości”, którą będzie można oglądać do 27 kwietnia. Część wstępna wystawy zawiera mapę Polski prezentującą proces kształtowania się granic naszej Ojczyzny, materiały ukazujące najważniejsze wydarzenia procesu odbudowy państwowości i pierwsze dni niepodległości. Dodatkowo zaprezentowano opis ogólnopolskiej akcji Moja Niepodległa.
       W głównej części wystawy zaprezentowano postać Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Ignacego Paderewskiego, Wojciecha Korfantego, Wincentego Witosa oraz Ignacego Daszyńskiego. Oprócz wielkoformatowych zdjęć w skali rzeczywistej prezentujących tytułowych Ojców Niepodległości można będzie zobaczyć interesujący wybór fotografii archiwalnych.
       Wśród bohaterów wystawy jest artysta, są dyplomaci, żołnierze i politycy, a także działacze społeczni. Reprezentowali odmienne poglądy polityczne, różnili się przynależnością społeczną i religią, urodzili się pod różnymi zaborami, a mimo to potrafili się zjednoczyć wokół jednego nadrzędnego celu: Niepodległości. Zapraszamy.
      
Teresa Rakowska (III LO), Irena Poździech (W-MODN), koordynatorzy projektu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama