Czwartek 13-12-2018, imieniny Łucji, Otylii
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Rek

Młodzi w służbie społeczności lokalnej. Pierwsze spotkania

 
Elbląg, Młodzi w służbie społeczności lokalnej. Pierwsze spotkania fot. nadesłana
Rek

26 i 27 listopada odbyły się pierwsze spotkania w ramach realizowanego przez uczniów SOSW nr 1 oraz Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska i Usług projektu „Młodzi w służbie społeczności lokalnej”.

26 listopada młodzież partnerskich szkół -uczniowie klas II Gimnazjum przy SOSW nr 1 oraz Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska i Usług - uczestniczyła wraz z Seniorami Domu Pomocy Społecznej „Niezapominajka” w projekcji filmu “Pora umierać” korespondującego fabułą z problematyką prozy życia seniorów. Motyw przewodni okazał się punktem wyjścia do wymiany refleksji i uwag wokół tematu przemijania i posłużył jako kwintesencja stanu, którego każdy z nas kiedyś doświadczy… Słowo wstępne pani Agnieszki Bielskiej z kina „Światowid”, ukierunkowało uwagę młodzieży na właściwe tory, a forum dyskusyjne z nauczycielami po filmie uwrażliwiło młodych na potrzeby osób starszych. Film, jako jedna z najbardziej popularnych form przekazu, to preludium do wspólnego uczestnictwa młodzieży i seniorów w kulturze w pełnym tego słowa znaczeniu oraz kulturze wzajemnych relacji przedstawicieli obu pokoleń.
     
     27 listopada honory gospodarza pełnili uczniowie klas II Gimnazjum przy SOSW nr 1, którzy podejmowali w swych progach partnerów działań projektowych - młodzież Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska i Usług oraz gości honorowych - pensjonariuszy DPS „Niezapominajka”. Imprezę okolicznościową uświetnili swą obecnością: dyrektor SOSW nr 1 - Leszek Iwańczuk, wicedyrektor - Grażyna Jędrzejczak oraz przedstawiciel Rady Rodziców - Joanna Fercho.
     Spotkanie przygotowane we współpracy obu szkół rozpoczęto prezentacją multimedialną poświęconą „Andrzejkom dawniej i dziś”, co skłoniło do wymiany międzypokoleniowej gości i organizatorów. Cóż się okazało.., obecne wróżby są wiernym odzwierciedleniem tego, co dobrze znane i bliskie seniorom. Projekcja przygotowana przez bibliotekarza - Dorotę Szablewską wprowadziła w klimat wróżb, magię kart i wizję horoskopu. Astrologia, szczególnie przyjazna wybranym znakom Zodiaku, sprzyjała, zapowiadając dalekie podróże. Seniorzy, za przykładem młodych, wprawiali w ruch świetlaną kulę czy globus, by, jak za sprawą czarodziejskiej różdżki, przenieść się w zgoła odmienną czasoprzestrzeń… Wśród stanowisk przygotowanych przez młodzież nie zabrakło tajemnic wosku, który lany przez dziurkę w kluczu, wiele zdradzić może.
     Wieczór andrzejkowy przebiegał w miłej atmosferze partnerskich rozmów z seniorami oraz integracji młodzieży zaprzyjaźnionych elbląskich szkół.
     Organizatorzy: Danuta Kaszczuk, Edyta Pardo, Joanna Pawlukowicz, Magdalena Goryszewska.
uczestnicy projektu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Pieczątki Firmowe
Żarówki LED
Kalendarz Książkowy z Grawerem
Kalendarz Książkowy A5 Firmowy