Poniedziałek 22-10-2018, imieniny Filipa, Salomei
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Młodzi w służbie społeczności lokalnej

Uczniowie klasy II gimnazjum przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1oraz uczniowie Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska i Usług wspólnie przystąpili do realizacji projektu „Młody obywatel”.

Projekt zakłada kształtowanie postaw prospołecznych i dojrzałości obywatelskiej, rozbudzanie zainteresowań potrzebami środowiska lokalnego oraz rozbudzanie empatii i wrażliwości na potrzeby ludzi. Aby uwrażliwić młodzież na potrzeby środowiska lokalnego ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb ludzi starszych nawiązano współpracę z Domem Pomocy Społecznej „Niezapominajka” w Elblągu przy ul. Toruńskiej 17. Działania przewidziane w projekcie mają przygotować młodzież do godnego i odpowiedzialnego współistnienia oraz współuczestniczenia w zmaganiach seniorów z codziennością, co ma zaowocować obopólną korzyścią, u podstaw której słowa klucze: pomoc, wzajemna akceptacja, porozumienie, empatia, szacunek nabiorą szczególnego znaczenia.
     Zaplanowano dwa spotkania w miesiącu, które służyć będą integracji ze społecznością lokalną oraz wymianie międzypokoleniowej. Będą to m. in. wyjścia do miejsc użyteczności publicznej, typu: urząd państwowy, kino „Światowid”, teatr, muzeum, biblioteka, kawiarenka internetowa, szkoła- SOSW nr 1/ZSIŚ i U, basen, dom seniora, Integracyjny Klub Sportowy „Atak”, Uniwersytet III Wieku.
     Już we wtorek, 26 listopada o godz. 10.30 w kinie „Światowid” odbędzie się pierwsze wspólne spotkanie uczniów z SOSW nr 1 i ZSIŚiU oraz seniorów z Domu Pomocy Społecznej „Niezapominajka”. Wspólnie obejrzymy film „Jeszcze nie wieczór”. Dramat reżyserowany przez Jacka Bławuta, korespondujący fabułą z problematyką projektu, będzie punktem wyjścia do dyskusji o codzienności seniorów – o ich problemach i potrzebach.
     Natomiast w środę, 27 listopada od godz. 15.30 w SOSW nr 1 odbywać się będzie spotkanie andrzejkowe. Uczniowie partnerskich szkół rozmawiać będą z seniorami o tradycjach Andrzejek. Nie zabraknie wróżb - kart, horoskopów i lania wosku. Czas spotkania osłodzą ciasta przygotowane przez uczniów.
     Projekt realizowany będzie od października br. do maja 2014 r. Nauczycielami prowadzącymi projekt są: Danuta Kaszczuk i Edyta Pardo z SOSW nr 1 oraz Joanna Pawlukowicz i Magdalena Goryszewska z ZSIŚiU.

Edyta Pardo, Magdalena Goryszewska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia, a aneks kuchenny
Kuchnia klasyczna
Kuchnia nowoczesna II
RTV + SZAFA