Piątek 22-03-2019, imieniny Katarzyny, Bogusława
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Młodzi z Karanu dają radość dzieciom

 
Elbląg, Młodzi z Karanu dają radość dzieciom
Młodzi animatorzy z Karanu dali radość przedszkolakom (fot. nadesłana)

Mają niewiele lat, ale już całkiem spory bagaż przykrych doświadczeń. Nie poddają się jednak, pracują nad sobą, a ucieczki od szarości życia codziennego szukają w sztuce. Podopieczni Karanu pod okiem zawodowej aktorki Ireny Adamiak przygotowują spektakle, ale także uczą się pracy z młodszymi dziećmi. I właśnie te umiejętności mogli sprawdzić podczas wizyty w przedszkolu.

Katolicki Ruch Antynarkotyczny Karan to stowarzyszenie działające na terenie Polski. Zajmuje się przeciwdziałaniem wykluczeniom społecznym i uzależnieniom, kompleksowo prowadząc terapię i profilaktykę w obrębie całej rodziny potrzebującej wparcia. Jedną z form tej działalności jest prowadzenie świetlic socjoterapeutycznych.
     W Elblągu, w świetlicy, specjaliści prowadzą zróżnicowane działania na rzecz dzieci i młodzieży w tym: pomoc w lekcjach, aktywna, twórcza organizacja czasu wolnego, zajęcia profilaktyczne i terapeutyczne. Od 17 lat Karan oddział elbląski współpracuje z Teatrem im. A. Sewruka. Aktorka, członek Stowarzyszenia Karan, Irena Adamiak prowadzi zajęcia teatralne z podopiecznymi świetlic.
     - Na przestrzeni tych lat zrealizowaliśmy wiele spektakli, dzieci i młodzież uczestniczyli w festiwalach, przeglądach teatralnych i festynach - wylicza Irena Adamiak.
     W tym roku grupa młodzieży pod opieką aktorki podjęła się nowego wyzwania.
     - Przygotowywali się do roli animatorów teatralnych, a z programem warsztatów odwiedzili przedszkole Przyjaciele Kubusia - informuje Irena Adamiak. - W grupie 5-latków panowała pełna skupienia atmosfera i pracy, i zabawy - zapewnia. - Młodzi animatorzy znakomicie poradzili sobie z dyscypliną grupy w czasie zajęć, a zaproponowane ćwiczenia wywoływały, w zależności od celów gier: entuzjazm, śmiech lub skupienie. Dzieci uczyły się oddechu przeponowego, rozgrzały aparat mowy, po rozgrzewce fizycznej pracowały w parach nad ekspresją ciała, jego plastyką i wyrazistością w emocjach - wylicza aktorka. - Zajęcia tak spodobały się przedszkolakom, że młodzi karanowcy otrzymali zaproszenie do poprowadzenia kolejnych. Już czeka zaproszenie na Festyn Rodzinny w Przedszkolu nr 17, gdzie poprowadzą gry, jako Klauni - cieszy się opiekunka artystyczna.
oprac. A na podst. inf. nadesłanej
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Torba z nadrukiem elbląskiej Starówki
Naszywki
Naszywka HERB ELBLĄGA
Ręcznik z haftem