Piątek 19-10-2018, imieniny Jana, Pawła
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Linia numer 13 powróciła na pętlę Łódzka Linia numer 13 powróciła na pętlę Łódzka

Moda na retro

Elbląg, Moda na retro Uczestnicy projektu.

W czwartek 27 września młodzież Szkoły Policealnej im. J. Romanowskiej w Elblągu gościła grupę seniorek. Spotkanie było kolejnym etapem realizacji projektu pn. „Moda na retro - czyli piękny wiek”.

Głównym celem tego przedsięwzięcia jest przełamanie barier międzypokoleniowych, zmiana sposobu postrzegania potrzeb osób starszych w oparciu o atrakcyjne i niekonwencjonalne formy wspólnej pracy i zabawy (warsztaty wizażu, masażu, choreoterapii... i pokaz mody). Projekt jest przedsięwzięciem międzynarodowym (polsko-rosyjskim). Zakłada bowiem dzielenie się doświadczeniami polskiej młodzieży w zakresie aktywizowania osób starszych ze studentami Medycznego Koledżu w Kaliningradzie.
     - Projekt rozpoczął się w czerwcu tego roku i przez kolejne trzy miesiące grupa młodych wolontariuszy z wydziałów: technika masażysty, technika usług kosmetycznych, terapii zajęciowej oraz opiekuna w Domu Pomocy Społecznej z „Medyka” pracowała w placówkach działających na rzecz osób starszych, m.in. w Ośrodku Wsparcia dla Osób Starszych przy ul. Toruńskiej oraz Dziennym Domu Pobytu przy ul. Królewieckiej - opowiada Beata Wrzosek, autorka projektu. - Celem tego działania było nawiązanie pozytywnych relacji młodzieży z osobami starszymi, wzajemne poznanie się. Okazało się, że młodzi ludzie, z początku wystraszeni i niepewni, znakomicie znaleźli się w tej sytuacji. Ciepło i serdecznie opowiadają o swoich nowych znajomych, a niekiedy przyjaciołach. Mimo że ich praca już się zakończyła, nadal odwiedzają swoich zaprzyjaźnionych seniorów.
     Teraz zakończyła się pierwsza część projektu, czwartkowe spotkanie rozpoczęło kolejny rozdział wspólnej pracy i zabawy.
     W sobotę 29 września Beata Wrzosek zaprezentuje ten projekt na polsko-rosyjskiej Konferencji „Forum Przyjaznego Sąsiedztwa” w Kaliningradzie, dokąd w listopadzie tego roku wyjeżdża 12-osobowa grupa młodzieży i nauczycieli z „Medyka” w ramach wizyty studyjnej.
     Projekt „Moda na retro - czyli piękny wiek” jest finansowany przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności za pośrednictwem Fundacji dla Demokracji w ramach programu RITA, czyli Przemiany w Regionie.

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Cats Best 10L
Fretka
ichtovit
Ochotka żywa