Czwartek 19-07-2018, imieniny Wincentego, Marcina
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Piecze z dołu i z góry. Piecze z dołu i z góry.

Moda na retro

Elbląg, Moda na retro Uczestnicy projektu.

W czwartek 27 września młodzież Szkoły Policealnej im. J. Romanowskiej w Elblągu gościła grupę seniorek. Spotkanie było kolejnym etapem realizacji projektu pn. „Moda na retro - czyli piękny wiek”.

Głównym celem tego przedsięwzięcia jest przełamanie barier międzypokoleniowych, zmiana sposobu postrzegania potrzeb osób starszych w oparciu o atrakcyjne i niekonwencjonalne formy wspólnej pracy i zabawy (warsztaty wizażu, masażu, choreoterapii... i pokaz mody). Projekt jest przedsięwzięciem międzynarodowym (polsko-rosyjskim). Zakłada bowiem dzielenie się doświadczeniami polskiej młodzieży w zakresie aktywizowania osób starszych ze studentami Medycznego Koledżu w Kaliningradzie.
     - Projekt rozpoczął się w czerwcu tego roku i przez kolejne trzy miesiące grupa młodych wolontariuszy z wydziałów: technika masażysty, technika usług kosmetycznych, terapii zajęciowej oraz opiekuna w Domu Pomocy Społecznej z „Medyka” pracowała w placówkach działających na rzecz osób starszych, m.in. w Ośrodku Wsparcia dla Osób Starszych przy ul. Toruńskiej oraz Dziennym Domu Pobytu przy ul. Królewieckiej - opowiada Beata Wrzosek, autorka projektu. - Celem tego działania było nawiązanie pozytywnych relacji młodzieży z osobami starszymi, wzajemne poznanie się. Okazało się, że młodzi ludzie, z początku wystraszeni i niepewni, znakomicie znaleźli się w tej sytuacji. Ciepło i serdecznie opowiadają o swoich nowych znajomych, a niekiedy przyjaciołach. Mimo że ich praca już się zakończyła, nadal odwiedzają swoich zaprzyjaźnionych seniorów.
     Teraz zakończyła się pierwsza część projektu, czwartkowe spotkanie rozpoczęło kolejny rozdział wspólnej pracy i zabawy.
     W sobotę 29 września Beata Wrzosek zaprezentuje ten projekt na polsko-rosyjskiej Konferencji „Forum Przyjaznego Sąsiedztwa” w Kaliningradzie, dokąd w listopadzie tego roku wyjeżdża 12-osobowa grupa młodzieży i nauczycieli z „Medyka” w ramach wizyty studyjnej.
     Projekt „Moda na retro - czyli piękny wiek” jest finansowany przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności za pośrednictwem Fundacji dla Demokracji w ramach programu RITA, czyli Przemiany w Regionie.

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fretka
Artemia
ichtovit
Królik minaturka