Wtorek 11-12-2018, imieniny Damazego, Daniela
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Modelowanie z wyobraźnią

W Przedszkolu z Grupami Integracyjnymi nr 15 w Elblągu zrealizowano program edukacyjny „Modelowanie z wyobraźnią”, przeznaczony jest dla dzieci pięcio- i sześcioletnich. Jego celem jest rozwijanie twórczości artystycznej jako ważnej formy działalności dziecka.

Program opracowały i zrealizowały nauczycielki Anna Batug i Monika Ołdak.
     Twórczość artystyczna ma nie tylko wpływ na rozwój procesów poznawczych, kształtując wyobraźnię, pamięć, utrwalając wiedzę o przedmiotach, ale również odgrywa wielką rolę w kształtowaniu osobowości. Dziecko ujawnia w niej swoje możliwości, kształtuje wytrwałość, pomysłowość, wyzwala swoją aktywność. Twórczość ta rozładowuje też napięcia nerwowe i wpływa na rozwój emocjonalny, działając terapeutycznie. Oprócz tego techniki plastyczne podnoszą sprawność manualną dziecka, przygotowując je do nauki pisania.
     Organizowane zajęcia pozwoliły nie tylko na integrację dzieci ze wszystkich grup (wielopoziomowych) naszego przedszkola. Były one również okazją do kontaktu z instytucjami kulturalnymi, takimi jak Biblioteka przy ulicy Słonecznej, pracownia ceramiczna i plastyczna Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” oraz Muzeum Archeologiczno- Historyczne w Elblągu. Spotkania te pozwoliły zdobyć wiedzę o świecie, poznać nowe techniki plastyczne oraz zainspirowały do dalszej pracy w ramach wyżej wymienionego programu edukacyjnego.
     Dzieła, jakie stworzyły dzieci, mają charakter swoistej i niepowtarzalnej sztuki, która zachwyca fantazją, wrażliwością na barwy, świeżością spojrzenia na świat.
Anna Batug, Przedszkole nr 15
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Okulary korekcyjne EVA MINGE
Okulary przeciwsłoneczne Roberto Cavalli
Okulary korekcyjne EVA MINGE
Okulary korekcyjne JUST CAVALLI