Poniedziałek 23-07-2018, imieniny Brygidy, Apolinarego
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Modlitwy o jedność chrześcijan

W niedzielę 18 stycznia rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W Elblągu i Mikołajkach Pomorskich odbędą się nabożeństwa pod wspólnym hasłem: „Aby byli jedno w Twoim ręku". Pierwsze już jutro o godz. 19 w kościele pw. św. Pawła przy ul. Obrońców Pokoju.

Już po raz czternasty w Elblągu i pobliskich miejscowościach odbędą się wspólne modlitwy chrześcijan różnych kościołów i obrządków w ramach ogólnoświatowego Tygodnia Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Każdego roku druga połowa stycznia to szczególny czas, gdy wierzący w Chrystusa mogą przekroczyć progi świątyń, kaplic i zborów innych kościołów, poznając lepiej siebie i modląc się nie tylko o jedność, ale także o wzajemne poszanowanie, uzdrowienie ran podziałów i oraz poszukiwanie wartości wspólnych, tego co łączy.
     Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan jest koordynowany przez Światową Radę Kościołów oraz Papieską Radę do spraw Popierania Jedności Chrześcijan. Tydzień Modlitwy organizuje się corocznie, by w ten sposób wyrażać potrzebę bardziej widocznej i w szerszej skali praktykowanej jedności wśród Kościołów chrześcijańskich.
     Ruch ekumeniczny narodził się w środowisku protestanckim u początków XX wieku. W 1948 powstała Światowa Rada Kościołów zwana też Ekumeniczną Radą Kościołów. Obecnie zrzesza ona kościoły różnych tradycji oraz współpracuje z rzymskokatolickim Sekretariatem Jedności Chrześcijan.
     W tym roku w Elblągu i Mikołajkach Pomorskich odbędą się nabożeństwa pod wspólnym hasłem: „Aby byli jedno w Twoim ręku" (Ez 37:17). Centralne uroczystości odbędą się w niedzielę 18 stycznia w rzymskokatolickim kościele pw. św. Pawła Apostoła (ul. Obrońców Pokoju 10) w Elblągu o godz. 19. Program nabożeństwa obejmuje liturgię Słowa, wspólne modlitwy, wyznanie wiary i przekazanie pozdrowień.
     Ojciec Mateusz Stachowski, franciszkanin, współgospodarz tego spotkania napisał: Po raz pierwszy od jakiegoś czasu jedno ze spotkań odbędzie się także i w naszym kościele. Trudno zresztą sobie wyobrazić inną sytuację - mamy przecież rok św. Pawła, Apostoła Narodów, który jest arcyważną postacią dla wszystkich chrześcijan ze Wschodu i Zachodu. Nasz franciszkański kościół, noszący dumnie imię Patrona jest miejscem, gdzie przez lata modlili się bracia ewangelicy, później zaś katolicy. W czasie tegorocznego Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan otworzy swe gościnne podwoje dla wszystkich wierzących w Chrystusa. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
     Podobne nabożeństwa odbędą się w ciągu tygodnia również w innych kościołach: we wtorek 20 stycznia uroczyste ekumeniczne nieszpory w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Elbląskiej; w piątek 23 stycznia do wspólnej modlitwy i wysłuchania Słowa Bożego zaprasza Kościół Ewangelicko-Augsburski w Mikołajkach Pomorskich (godz. 18).

oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Artemia
karma p. falista
Agama brodata
Karma dla papug średnich