Czwartek 24-01-2019, imieniny Franciszka, Felicji
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Mogą być cudownymi pracownikami, dajmy im szansę

 
Elbląg, Mogą być cudownymi pracownikami, dajmy im szansę Bohaterowie sesji zdjęciowej Mieczysława Jaworskiego nie kryli zadowolenia (fot. Michał Skroboszewski)
Rek

- Praca jest najlepszą formą rehabilitacji, a osoby niepełnosprawne mogą być cudownymi pracownikami - mówiła Agnieszka Ochmańska, instruktor w Warsztacie Terapii Zajęciowej przy ul. Saperów podczas wernisażu wystawy fotograficznej pt. „Metamorfozy - odsłona III. Praca". Na zdjęciach Mieczysława Jaworskiego widać, z jakim zaangażowaniem Dagmara, Agata, Dorota, Kamil, Michał i Adam oddają się zajęciom w jednym z elbląskich hoteli. Tę niezwykłą wystawę można oglądać w CSE Światowid. Zobacz zdjęcia.

Wystawa fotograficzna pt. "Metamorfozy - odsłona III. Praca" została otwarta dziś (25 listopada) i towarzyszy Międzynarodowym Spotkaniom Artystycznym.
     - Osoby z niepełnosprawnościami mogą działać na różnych polach, mogą wykonywać obowiązki zawodowe i często robią to lepiej od nas - mówiła Teresa Miłoszewska, organizator MSA w Światowidzie. - Mogą być cudownymi pracownikami.
     Tę cudowność i zaangażowanie uwiecznił na zdjęciach Mieczysław Jaworski. Przed jego obiektywem stanęli uczestnicy WTZ: Dagmara Domaszewicz, Agata Miętek, Dorota Dobrowolska, Kamil Grygo, Michał Weroński oraz Adam Wiśniewski, a sesję zrealizowano w jednym z elbląskich hoteli.
     - Piękne wnętrza, piękni modele - chwaliła Agnieszka Ochmańska z Warsztatu Terapii Zajęciowej Fundacji Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym im. Matki Teresy z Kalkuty w Elblągu. - Osoby z niepełnosprawnością mogą być doskonałymi pracownikami. I niektórzy pracodawcy dają im szansę. Adam i Michał pracują w Kamionku Wielkim. Liczymy również na innych pracodawców. Stawiamy na wyrozumiałość, wzajemny szacunek i równość. To należy się niepełnosprawnym w życiu prywatnym, ale i zawodowym.

  Wystawa fotografii jest prezentowana w holu głównym CSE Światowid (fot. MS) Wystawa fotografii jest prezentowana w holu głównym CSE Światowid (fot. MS)


     Praca jest dla nich formą rehabilitacji. I z niej korzystają. WTZ chwali się, że jego byli uczestnicy są pracownikami m.in. w auto-myjni, pralni, stolarni oraz firm zajmujących się sprzątaniem czy pielęgnacją terenów zielonych.
     Wystawę pokazującą osobowość osób niepełnosprawnych, ich zaangażowanie w pracę, do której - jak zapewniają opiekunowie -  mają predyspozycje można oglądać w holu głównym Centrum Spotkań Europejskich Światowid.
     
     Zobacz program Międzynarodowych Spotkań Artystycznych
     
     


     
     
     
     Patronem medialnym Międzynarodowych Spotkań Artystycznych jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • Na "Czarnym Proteście" czyt. Proteście Ciemniaków Intelektualnych i Moralnych odmawialiście tym Ludziom prawo do Życia !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12 11
  (2016-11-25)
 • Może trzeba było na to wydarzenie zaprosić zwolenników mordowania nienarodzonych dzieci? Chociaż nie, przecież mordercy i tak nie mają sumienia.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9 9
  nsbdv(2016-11-25)
 • Jak to dobrze, że w tym naszym "ciemnogrodzie" możemy jeszcze bez "obrażania uczuć" pokazywać osoby niepełnosprawne.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 4
  Tashi(2016-11-25)
 • nie tym ludziom tylko mocno uszkodzonym płodom a to jest różnica ciemniaku.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8 2
  (2016-11-26)
 • A może by tak zapytać fachowca czyli pana posła Wilka wszak on dyrektorował zakładowi który zatrudniał niepełnosprawnych. Chętnie bym posłuchał co ma do powiedzenia i jakimi mądrościami zabłyśnie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 2
  Elg.(2016-11-26)
 • A może spójrzmy z innej strony... czy pracodawca zatrudni kelnerkę z zespolem downa czy woli zatrudnić ładna ZDROWĄ kobietę? C i co tak zabiegają o zatrudnienie osób z zespolem downa nich sami sobie zatrudnia. Pytanie... ile żyje człowiek z zespolem downa? Bo nigdy nie widziałam takiego dorosłego. Umierają młodo. I przestancie gadać o innych a tym bardziej markach gdy po badaniu przecierności wychodzi zespół downa i usuwają... po zostawcie to ich sumieniu. Wam nic do tego. Do dziś nie spotkałam kelnera/kelnerki z zespolem downa.. nie wiedziała bym jak rozmawiać z taką osobą. Mam 3 swoich dzieci i status. Ale jak bym się zachowała gdyby miała mnie obsługiwać taka kelnerka... no błagam. Niech żyją sobie. Ale nie wmawiać cie ze to szczęśliwe życie skoro nawet nie odzywają 30. Każde z nich umiera. To choroba i tyle.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  2 2
  (2016-11-27)
 • A gdybym w przecierności karku usłyszała że dziecko jest obciążone wada genetyczna to bym usunęła (co jest dzisiaj zupełnie legalne). Nie chciałabym się męczyć z takim dzieckiem a później je pochować... nie ma nic gorszego niż pochowani własnego dziecka. Więc wolałabym od razu usunąć taki zarodek i nikomu nic do tego. Pytanie tylko do tych obrońców... który z was wychowa, zadba... a później pochowa. Bo dziwne naprawdę że nie mówi się o umieralnosci ludzi z zespolem downa. Umierają, bodajże po 20? 30? A pracodawca woli zatrudnić młoda zdrowa kelnerkę niż tego kogoś jako kelnera lub kelnerkę... taki sprzeciw??? Sam sobie zatrudniaj...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  0 1
  (2016-11-27)
 • Zdjęcia uroczych istot nie odnowią ich losu... taka prawda. Gdybym ja miała zdiagnozowano raka- nie pchają bym się w media. A czym jest zespół downa jak nie wadą genetyczną- wyrokiem śmierci przed 25 czy 30... poza tym... Co dadzą zdjęcia kelnerów i kelnerek z tą chorobą... knajpa zarobi bo ludzie pójdą po prostu z litości. Knajpa zarobi na takich. A co później z tymi ludźmi? Pytanie- czy faktycznie taka obsługa przyniosła by zysk... woli się normalnego zdrowego kelnera czy takiego z zespołem downa? Mi to obojętne kto obsługuje mój stolik ale co z resztą ludzi??? Mogłoby się nie spodobać.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 1
  (2016-11-27)
 • Znam towarzystwo od strony niesłyszących: ile osób zna język migowy? Ja uczyłem się języka migowego i nie znalazłem pracy związanej z tym językiem bo ktoś mnie "wygryzł" a co do innych niepełnosprawności to się nie wypowiem
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2016-12-17)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Okulary korekcyjne JUST CAVALLI
Bezpłatne badanie wzroku
Okulary przeciwsłoneczne Roberto Cavalli
Okulary korekcyjne XAVIER GARCIA