Poniedziałek 10-12-2018, imieniny Bogdana, Julii
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Mówią, że ani ryba, ani wędka

 
Elbląg, Mówią, że ani ryba, ani wędka
Rek

O tym, że warto pomagać wiedzą wszyscy. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę, że trzeba robić to mądrze. Co właściwie to oznacza? Twórcy Szlachetnej Paczki odpowiadają: nie dajemy ryby, ani też wędki, która może zostać sprzedana po to, aby kupić ryby. My staramy się zaszczepić "mentalność wędkarza", aby zmobilizować człowieka do zmiany.

Realizując konkretne potrzeby wskazane przez rodzinę paczka ma być impulsem do poprawienia obecnej sytuacji i sprawić, że członkowie rodziny poczują się wyjątkowi. Wolontariusze nie szukają rodzin, które utrzymują się z pomocy innych i roszczeniowo domagają się pomocy. Interesują się tymi, którzy zwyczajnie o pomoc prosić nie chcą i wstydzą się o nią zabiegać. Dlatego też do Szlachetnej Paczki nie można się zgłosić – wolontariusze sami szukają osób, które według nich potrzebują pomocy. A później darczyńcy odpowiadają na konkretne potrzeby danej rodziny.
     Ten ogólnopolski projekt ma również odzwierciedlenie w Elblągu – właśnie trwają poszukiwania wolontariuszy.
     Jak wyjaśnia Artur Szyszka, lider rejonu Szlachetnej Paczki, do tego, aby wziąć udział w akcji wystarczy po prostu chęć uczestnictwa, bo dla wolontariuszy przewidziane jest szkolenie, ponadto w każdej chwili radą służą liderzy. Rejestracja już ruszyła, odbywa się ona drogą internetową i potrwa do 15 października.
– Jedynym warunkiem do tego, aby zostać SuperW czyli wolontariuszem Szlachetnej Paczki jest bycie osobą pełnoletnią, nie ma tu natomiast górnej granicy wieku. Jego podstawowym zadaniem będzie spotkanie z elbląską rodziną, poznanie jej sytuacji, problemów oraz ich przyczyn, a następnie zapytanie o najważniejsze potrzeby. Jeżeli ktoś chce pomóc a brakuje mu czasu może zaangażować się w grudniowy weekend jako kierowca.  Ich pomoc w zeszłym roku przy rozwożeniu paczek była nieoceniona. Jakie korzyści ma wolontariusz? Przede wszystkim robi coś dla innych i z doświadczenia wiem, że to ogromna satysfakcja, zobaczyć w słoneczny, grudniowy dzień uśmiech osoby, która jest obdarowywana – mówi Artur Szyszka. – Przede wszystkim chcemy trafiać do osób samotnych, rodzin wielodzietnych, oraz samotnych rodziców, do tych, których dotknęła choroba, niepełnosprawność czy kataklizmy. Planujemy dotrzeć do ok. 140 rodzin.Później, w połowie listopada, otwarta zostanie internetowa baza rodzin, wtedy też darczyńca sam będzie mógł zdecydować komu pomóc, a na koniec otrzyma informację zwrotną czy pomoc rzeczywiście się przydała.
     Projekt trwa do pierwszego weekendu grudnia. Wówczas w wielkim finale zaplanowanym na 7 i 8 grudnia odwiedzamy rodziny z Paczkami od darczyńców. To najbardziej wzruszający moment.
     
     Dołącz do drużyny SuperW! Zajrzyj tutaj.
     
     Wszelkich informacji o projekcie udziela:
     
     Mariusz Wąsicki - lider rejonu Elbląg Zachód
     tel: 530 008 988

     mariuszwasicki@wp.pl
     
     Artur Szyszka –  lider rejonu Elbląg Wschód
     tel: 511 423981
     artur.k.szyszka@gmail.com
     
     
     
Patronem medialnym projektu w Elblągu jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
     
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Hosting WWW BIZNES
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok (bez czytnika)
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata (bez czytnika)
Hosting WWW START