UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Murale niepodległości

 
Elbląg, Nagrodzona pierwszym miejscem praca Aleksandry Sowińskiej. Ten mural powstanie na Zawodziu
Nagrodzona pierwszym miejscem praca Aleksandry Sowińskiej. Ten mural powstanie na Zawodziu (

Na Zawodziu powstaną niepodległościowe murale. Ich autorami są uczniowie szkół średnich, którzy wygrali konkurs III LO i Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli. Pierwszą nagrodę jury przyznało Aleksandrze Sowińskiej z Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym. Zobacz nagrodzone prace.

Z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości III LO i Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli ogłosiły dwa konkursy plastyczne dla uczniów: na mural (dla szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych) i na afisz (dla szkół podstawowych i gimnazjów) związany z rocznicą. Patronat nad konkursami objął prezydent RP Andrzej Duda. Zwycięzcy są już znani, zostaną nagrodzeni podczas listopadowej gali podsumowącej projekt „Młodzież wierna tradycjom niepodległości”, ale efekty ich pracy elblążanie zobaczą już wkrótce.
     - Nagrodzone projekty murali zostaną wykonane przez ich autorów na Zawodziu, na 25-metrowym murze jednej z firm, która ufundowała farby. Malowanie rozpoczniemy 27 czerwca – zapowiada Teresa Rakowska z III LO, koordynator konkursu i jedna z członkiń jury.
     W komisji konkursowej oceniające murale zasiadali także: Roman Smoleński (miejski plastyk, przewodniczący jury), Zbyszek Opalewski, Łukasz Kogut, Beata Orzech i Irena Poździech. Nagrodę pierwszego stopnia
     w konkursie na mural przyznali Aleksandrze Sowińskiej, uczennicy Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym, która pod opieką Janusza Kozaka przygotowała zestaw projektów z motywem „dzieci Niepodległej”. Nagrodę drugiego stopnia przyznano Wiktorii Łopatko, również uczennicy Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym pod opieką Pana Janusza Kozaka.
     Wyróżnienia otrzymają: Przemysław Dawiczura z Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych w Elblągu (pod opieką Renaty Antosik i Aleksandry Biłyj-Babińskiej), Nikola Dziadowiec i Agnieszka Poszewiecka z Gimnazjum nr 1 w Elblągu (pod opieką Pani Marty Ligockiej).
     W konkursie „Niepodległa na afiszu” praca oceniała z kolei komisja w składzie: przewodniczący Łukasz Kogut (konsultant W-M ODN w Elblągu), Beata Orzech (dyrektor III LO w Elblągu), Teresa Rakowska oraz Irena Poździech (konsultant W-M ODN w Elblągu). Przyznała następujące nagrody:
     
     szkołt podstawowe
     I miejsce - Klara Bielawska z kl. VII Szkoły Podstawowej nr 19 pod opieką Małgorzaty Osinski;
     II miejsce Zuzanna Karpińska z kl. VI Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu pod opieką Ewy Skorupskiej;
     III miejsce - Oliwia Adamowska z kl. V Szkoły Podstawowej nr 19 pod opieką Małgorzaty Osinski oraz Paweł Łaszkiewicz z kl. VII Szkoły Podstawowej nr 12 pod opieką Iwony Kulmaczewskiej
     
     gimnazja:
     I miejsce - Kinga Rychter z kl. III Gimnazjum nr 1 pod opieką Marty Ligockiej;
     II miejsce - Julia Dowgwiłło z kl. II Gimnazjum nr 2 pod opieką Katarzyny Lipińskiej-Szadziul;
     III miejsce Weronika Szał z kl. III Gimnazjum nr 1 pod opieką Marty Ligockiej
     wyróżnienia:
     Szymon Abramowski z kl. IV Szkoły Podstawowej nr 15 pod opieką Marty Kaczmarek
     Igor Turkowski z kl. V Szkoły Podstawowej nr 9 pod opieką Marty Ligockiej
     Marek Szczepański z kl. VI Szkoły Podstawowej nr 19 pod opieką Małgorzaty Osinski i Aleksandry Nowik
     Magda Leśnaz kl. VII Szkoły Podstawowej nr 12 pod opieką Iwony Kulmaczewskiej
     Julia Łukaczyk z kl. VII Szkoły Podstawowej nr 19 pod opieką Aleksandry Nowik
     
     nagrody specjalne
     Klaudia Kondzielawa z kl. III Szkoły Podstawowej nr 8 pod opieką Joanny Derwińczuk
     Mikołaj Jabłonka z kl. III Szkoły Podstawowej nr 19 pod opieką Eweliny Żmudy
     Nagrodzone afisze będzie można obejrzeć podczas wystawy pokonkursowej towarzyszącej listopadowej gali.
     

     Patronat medialny nad konkursami sprawuje Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
     
oprac. RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • brawo młodzi artyści
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6 0
  artysta(2018-06-21)
 • Może się czepiam, ale jakieś powtarzalne te projekty. .. A poza tym - tylko tyle ? A gdzie reszta ? Bo z liczba nazwisko mi się nie zgadza z liczbą prac pokazanych.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 2
  Wszystkienagrodzoneproszę...(2018-06-21)
 • A przy okazji zamalujcie te bohomazy nad jarem. Szkaradztwo.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 2
  (2018-06-21)
 • MURALE, soczysta i aksamitna nazwa na usprawiedliwienie bohomazów i bazgrołów sprayem na ścianach itp. Mająca ze sztuką może 10% wspólnego. Większość to zwykłe znaczenie terenu, tak jak to pieski robią. Pieski tylko tak nie brudzą. Nie, nie jestem zwolennikiem tej sztuki (o ile to sztuką można nazwać)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  0 5
  don't-paint-my-wall(2018-06-21)
 • @don't-paint-my-wall - Polecam poszerzyć swoją wiedzę na temat murali i ich historii, procesu tworzenia, "bohomazy i bazgroły " zaś to tak zwany wandalizm, którego należy sie czepiać. przepaść pomiedzy nimi a muralem jest ogromna
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  2 0
  (2018-06-27)
Reklama