Czwartek 20-09-2018, imieniny Eustachego, Euzebii
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Plaga mistrzów Plaga mistrzów

Na Krótkiej zadomowią się ptaki

 
Elbląg, Na Krótkiej zadomowią się ptaki Tak jest (fot. Michał Skroboszewski)
Rek

Posadzą berberys, bez czarny, jarząb, a obok ustawią karmniki, budki lęgowe i poidełka po to, by chciały tu przylatywać ptaki. Znajdzie się także miejsce na ognisko, będą tablice edukacyjne oraz siedziska z drewna po to, by chcieli tu spędzać czas elblążanie. Głównie ci młodsi, którzy w "Ptasim Ogrodzie" przy siedzibie elbląskiego Oddziału PTTK będą spędzać czas przyjemnie i pożytecznie.

Siedzibą elbląskiego Oddziału PTTK jest jedną z najpiękniejszych kamienic w samym centrum miasta, przy zabytkowym Parku Planty. Za budynkiem pozostaje ponad 500 metrów niezagospodarowanej przestrzeni, który wiosną członkowie PTTK społecznie uporządkowali i wpadli na pomysł - tu powstanie “Ptasi Ogród”. Będzie to miejsce do prowadzenia edukacji dla dzieci i młodzieży.
     - Motywem przewodnim ogrodu jest edukacja przyrodnicza – wyjaśnia Kamil Zimnicki, wiceprezes elbląskiego oddziału PTTK. - Chcemy stworzyć przestrzeń, w której przewodnicy, jak i cała nasza kadra programowa, będą mogli prowadzić zajęcia. Realizację projektu zaczniemy od przygotowania terenu pod zagospodarowanie (przekopanie, rozplantowanie, wygrabienie zanieczyszczeń). To nastąpi jeszcze w tym miesiącu - zapewnia Kamil Zimnicki. - W “Ptasim Ogrodzie” posadzimy ptakolubne rośliny takie, jak np. berberys, bez czarny, jarząb - zgodnie z motywem całego projektu. W ogrodzie będą karmniki, budki lęgowe i poidełka dla ptaków, a także miejsce na ognisko, tablice edukacyjne oraz różnego rodzaju siedziska z drewna.
     Tu przy ul. Krótkiej, w zacisznym miejscu, choć niemal w centrum miasta, prowadzone będą zajęcia terenowe, warsztaty nt. jak się robi karmnik oraz wykłady - także otwarte, dla wszystkich zainteresowanych elblążan. W sumie PTTK zakłada organizację 75 tego typu wydarzeń.

  A tak będzie (fot. nadesłana) A tak będzie (fot. nadesłana)


     - Olbrzymi wkład w "Ptasi Ogród" mają: Nadleśnictwo Elbląg, które wyposaży ogród w tablice informacyjne, dostarczy również drewno na siedziska - wylicza Kamil Zimnicki. - Biblioteka Elbląska służy wsparciem merytorycznym, to w jej zasobach znajdują się przecież dawne zielniki; Polska Akademia Nauk - stacja ornitologiczna w Gdańsku (Górki Wschodnie) - zorganizuje m.in. warsztaty przyrodnicze dla dzieci i młodzieży czy przeprowadzenie obrączkowania ptaków, a Zarząd Zieleni Miejskiej opracował projekt zagospodarowania terenu oraz obiecał pomoc przy nasadzeniach.
"Ptasi Ogród" ma żyć przez cały rok.
     - Zimową porą ptaki szczególnie potrzebują naszego wsparcia, dlatego będziemy organizować warsztaty poświęcone np. tematyce, jak je karmić - zapowiada wiceprezes elbląskiego Oddziału PTTK. - I wcale nie trzeba daleko jeździć, by poznać ciekawe gatunki ptaków.
     Projekt "Ptasi Ogród" to koszt 40 tys. zł, z czego 12 tys. zł to środki zewnętrzne.

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Prezent na Dzień Chłopaka
Wyprawka Szkolna
Clinex Grill
Pieczątki Firmowe