Środa 17-10-2018, imieniny Ignacego, Wiktora
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Tęcza o poranku Tęcza o poranku

Na rzecz niepełnosprawnych

W najbliższy czwartek (12 lutego) rozpocznie się dwudniowe szkolenie realizowane w ramach ośmiomiesięcznego projektu "Transgraniczna integracja". Wezmą w nim udział Polacy i Rosjanie zajmujący się pracą z osobami niepełnosprawnymi. Współorganizatorem szkolenia jest centrum kultury "Światowid".

Jak wyjaśnia Justyna Kozłowska, rzecznik prasowy CKiWM "Światowid", szkolenia tego typu mają dać podstawowe umiejętności pracy z niepełnosprawnymi. Mają również na celu nawiązanie kontaktów, zbudowanie systemu współpracy, poznanie problemów, historii, kultury i języka sąsiadów zza granicy, pozwolić na przełamanie barier społecznych i stereotypów w postrzeganiu mieszkańców sąsiedniego kraju. To także możliwość podzielenia się doświadczeniami w pracy terapeutycznej i szansa na realizację wspólnych działań po obu stronach granicy.
     Najbliższe obejmować będzie wykłady, zajęcia z batiku i teatroterapii, poznać będzie można m.in. formy i metody pracy z dzieckiem specjalnej troski oraz system kształcenia kadry terapeutycznej w Elblągu.
     W pierwszym dniu (12 lutego) szkolenie rozpocznie się o godz. 11.00 w siedzibie koła Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym przy ul. Saperów 14 d, a od godz. 13.30 kontynuowane będzie w Sali Zielonej centrum kultury "Światowid".
     Piątkowe spotkanie zaś rozpocznie się o godz. 10.30 w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 (ul. Kopernika) oraz Medycznym Studium Zawodowym.
     Projekt został finansowany ze środków programu Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności - "Przemiany w Regionie" (RITA), którym administruje Fundacja Edukacja dla Demokracji. Jego organizatorami są: ze strony polskiej - Stowarzyszenie Kulturalne "Viva art" w Elblągu, Elbląskie koło Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym oraz Centrum Kultury i Współpracy Międzynarodowej "Światowid", a ze strony rosyjskiej - Kaliningradzka Regionalna Dziecięco - Młodzieżowa Społeczna Organizacja Inwalidów "Maria".
     Zgłoszenia chętnych do udziału w szkoleniu przyjmuje Teresa Miłoszewska pod numerem telefonu, tel. 611 20 65. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Pieczątki Trodat
Pieczątki Firmowe
Kalendarz Książkowy A5 Firmowy
Kalendarz Książkowy z Grawerem