Piątek 18-01-2019, imieniny Małgorzaty, Piotra
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Na sztandar szkoły uroczyście przysięgamy…

 
Elbląg, Na sztandar szkoły uroczyście przysięgamy… (fot. AD)
Rek

Zespół Szkół Zawodowych nr 1 to szkoła z 67-letnią tradycją. Szkoła kształci uczniów w wielu zawodach. Wczoraj (30 października) w Ratuszu Staromiejskim odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów kierunku technik pojazdów samochodowych straż graniczna. Zobacz więcej zdjęć.

Placówka kształcąca w takich zawodach, jak technik odlewnik, mechanik pojazdów samochodowych, elektromechanik pojazdów samochodowych, operator obrabiarek skrawających, lakiernik i elektromechanik, odpowiada zapotrzebowaniom dzisiejszego, bardzo wymagającego rynku pracy. Wczoraj (30 października) w Ratuszu Staromiejskim odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów kierunku technik pojazdów samochodowych straż graniczna.
     Placówka uruchomiła kierunek zaledwie dwa lata temu. Dziś ta innowacja pedagogiczna cieszy się sporym zainteresowaniem gimnazjalistów, poszukujących dalszej drogi kształcenia.
     ZSZ nr 1, jedna z najstarszych elbląskich szkół, od kilku już dekad kształci w zawodach poszukiwanych na rynku pracy: – Dzisiejszy Zespół Szkół Zawodowych nr 1 jest szkołą, która daleko patrzy w przyszłość – powiedziała podczas uroczystości dyrektor ZSZ nr 1 Barbara Iwona Ciechorska. – Wybierając kierunki kształcenia, uwzględniamy uwarunkowania lokalne, obserwujemy rynek pracy i zainteresowania uczniów. Jesteśmy świadomi, że dzisiejszy absolwent, aby stać się atrakcyjnym na rynku pracy, musi posiadać szerokie kompetencje. Jestem niezmiernie dumna, że ci młodzi ludzie, wybierając kolejny etap edukacji, zdecydowali się na naszą szkołę.
     Podczas wczorajszej uroczystości zaprzysiężenia pierwszoklasistów, która stała się już szkolną tradycją, obecni byli przedstawiciele Kuratorium Oświaty, Departamentu Edukacji UM, Placówki Straży Granicznej w Elblągu, Morskiego Oddziału Straży Granicznej, Komendy Miejskiej Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Oddziału Żandarmerii Wojskowej, 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej, dyrektorzy Zespołu Szkół Technicznych, Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych oraz Szkoły Podstawowej im. Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Łęczu, pracownicy Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 oraz uczniowie i ich rodzice. Przejęci pierwszoklasiści, a być może w przyszłości pracownicy Straży Granicznej, złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły, stając się tym samym pełnoprawnymi członkami społeczności uczniowskiej.

 

– Placówka Straży Granicznej istnieje w naszym mieście już osiemnaście lat – powiedział jej komendant major Arkadiusz Kulik. – Na początku zatrudniała dwudziestu trzech funkcjonariuszy, dziś pracuje ich w Elblągu sześćdziesięciu. Straż Graniczna to formacja, która na granicy cały czas jest potrzebna.
     Z uwagi na położenie geograficzne Elbląga warto rozpocząć naukę w Zespole Szkół Zawodowych nr 1, myśląc poważnie o swojej przyszłości i chcąc zostać funkcjonariuszem Straży Granicznej.
     Wczorajszą uroczystość uświetnił występ Orkiestry Morskiego Oddziału Straży Granicznej pod kierownictwem kapelmistrza, kapitana MOSG Jarosława Rywalskiego.
     

dk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fototapety dziecięce
Fototapeta samoprzylepna 400x260 cm - Jesień
Fototapety z motoryzacją
Fototapeta fizelinowa 320x148 cm - Samolot