Niedziela 20-01-2019, imieniny Fabiana, Sebastiana
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Na tropie piaskołaza i sercówki…

Od 19 do 23 kwietnia grupa dwudziestu pięciu wychowanków Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 w Elblągu brała udział w zajęciach edukacyjnych w Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Piaskach.

Głównym celem wyjazdu było zwiększenie wiedzy uczestników projektu Na tropie piaskołaza i sercówki – edukacja ekologiczna dzieci i młodzieży na temat bogactwa przyrodniczego Morza Bałtyckiego oraz poznanie zagrożeń i sposobów przeciwdziałania zanieczyszczeniom tego akwenu.
     Działalność OEE oparta jest na szeroko pojętej edukacji ekologicznej. Celem zajęć prowadzonych przez wyspecjalizowaną kadrę pedagogiczną było poszerzanie wiedzy o ekologii w bezpośrednim kontakcie z przyrodą, kształtowanie świadomości proekologicznej i wyrobienie aktywnej postawy na rzecz ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju.
     Podczas zajęć kształtowana była umiejętność obserwacji różnych obiektów oraz zjawisk przyrodniczych, a także ich nazywania, opisywania i analizowania.

 


     Uczniowie uczestniczyli między innymi w zajęciach dotyczących ekosystemów wodnych, ekosystemu lasu, fauny Mierzei Wiślanej i meteorologii.
     Dzieci z ogromną ciekawością i radością uczestniczyły we wszystkich zajęciach edukacyjnych. Prowadzący zajęcia dostosowywali problematykę „zielonych lekcji” do możliwości psychofizycznych wychowanków Ośrodka oraz zagadnień występujących w projekcie. Ponadto domowa i przyjazna atmosfera panująca w OEE w Piaskach sprzyjała doświadczaniu wielu nowych i pozytywnych wrażeń.
     Wyjazd do Piasków możliwy był dzięki dotacji pozyskanej w ogólnopolskim Konkursie „Henkel – zielone granty” 2009/2010, którego organizatorem jest Fundacja Nasza Ziemia, a nagrodę ufundowała firma Henkel Polska.
     Dziękujemy Dyrekcji i pracownikom Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Piaskach za profesjonalizm w przygotowaniu i prowadzeniu zajęć edukacyjnych, za dostosowanie ich problematyki do możliwości psychofizycznych naszych wychowanków oraz za wspaniałą atmosferę!
     Zapraszamy na stronę internetową OSW Nr 2 w Elblągu, gdzie znajdziecie Państwo relacje z innych podejmowanych przez placówkę działań ekologicznych: www.osw2elblag.szkolnastrona.pl.

Marzena Żachowska, oprac. MW
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Samochody używane HADM Gramatowski
Serwis i oryginalne części Audi
Wypożyczalnia aut HADM Gramatowski
Oryginalne części Peugeot - HADM Gramatowski