Środa 23-01-2019, imieniny Rajmunda, Ildefonsa
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Nabór do ERDPP

Elbląg, Nabór do ERDPP
Rek

Rozpoczął się nabór przedstawicieli organizacji pozarządowych do Elbląskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego (ERDPP) kadencji 2011-2013. Zgłoszenia przyjmowane są do 13 czerwca 2011 do godz. 16 w Centrum Organizacji Pozarządowych w Elblągu.

Dlaczego Rada
     
Rada Elbląskich Organizacji Pozarządowych zawnioskowała do Prezydenta Elbląga o powołanie Elbląskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego (ERDPP), Prezydent wyraził zgodę, a elbląska Rada Miejska na ostatniej sesji przyjęła regulamin działania Rady, gdzie m.in. określony jest sposób wyboru przedstawicieli organizacji pozarządowych do Rady oraz sposób jej funkcjonowania.
     
     Skład Rady
     
Rada jest 18-osobowym zespołem składającym się z sześciu urzędników, trzech radnych oraz dziewięciu przedstawicieli organizacji pozarządowych, z czego czterech wskazuje Rada Elbląskich Organizacji Pozarządowych, a pięciu wybieranych jest przez ogół elbląskich organizacji.
     
     Zadania Rady
     
Rada łączy dwa światy – samorządowy i społeczny – i jest bardzo ważnym miejscem, gdzie te światy się spotykają i uzgadniają wspólne działania na rzecz miasta i jego mieszkańców, bo dla obydwu stron jest to najważniejszy cel.
     Zadaniem ERDPP jest m.in. konsultowanie różnych rozwiązań proponowanych przez władze miejskie, dotyczących organizacji (m.in. opiniowanie strategii rozwoju miasta), wyrażanie opinii w sprawach dotyczących funkcjonowania organizacji pozarządowych, mediowanie w przypadku sporów między samorządem i jego instytucjami, a organizacjami pozarządowymi, występowanie do Prezydenta Elbląga z inicjatywami w zakresie rozwiązań prawnych i działań w sferze pożytku publicznego, ocena jakości konsultacji z organizacjami pozarządowymi, monitorowanie pracy Centrum Organizacji Pozarządowych itp.
     
     Nabór do Rady
     
Proces wyboru przedstawicieli organizacji do Rady określony jest w Regulaminie wyborów przedstawicieli elbląskich organizacji pozarządowych do Elbląskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego (ERDPP) kadencji 2011-2013.
     Kandydatów zgłaszają organizacje na specjalnym formularzu, do którego załącznikiem jest uchwała zarządu organizacji o zgłoszeniu kandydatury. Zgłoszenia przyjmowane są do 13 czerwca br., do godz. 16 w Centrum Organizacji Pozarządowych przy ul. Stefczyka 7-8.
     Trzyosobowa Komisja Skrutacyjna w składzie Małgorzata Woźna (ESWIP), Małgorzata Prokopowicz (COP) i Grzegorz Nowaczyk (Stowarzyszenie DENAR) powołana do przeprowadzenia procesu wyborów, sprawdzi kompletność zgłoszeń, a następnie zamieści informacje o kandydatach na stronie internetowej Centrum Organizacji Pozarządowych i Urzędu Miejskiego.
     
     Wybory
     
Wybór dokonany zostanie podczas Nadzwyczajnej konferencji plenarnej elbląskich organizacji pozarządowych 30 czerwca (czwartek) o godz. 17 w Urzędzie Miejskim w Elblągu. Organizacje, które nie będą na konferencji, będą mogły wcześniej przekazać swoje wskazania, także drogą elektroniczną.
     Do Elbląskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego wybrane zostaną osoby z największą liczbą głosów.
     
     Apel
     
Rada Elbląskich Organizacji Pozarządowych apeluje do elbląskich organizacji, aby wystawiały kandydatów, którzy są merytorycznie przygotowani do pracy w ERDPP, którzy dysponują czasem na sprawowanie tego mandatu i mają wizję działań na rzecz współpracy samorządu z organizacjami pozarządowymi.
     Proces wyboru jest dosyć krótki, ponieważ Rada powinna ukonstytuować się jak najszybciej, gdyż ma wiele zadań do zrealizowania. Pierwsze z nich to roczny i wieloletni program współpracy samorządu z organizacjami oraz standaryzacja Centrum Organizacji Pozarządowych.
     
     Już wybrani członkowie Rady
     
Rada Elbląskich Organizacji Pozarządowych, która została zobowiązana przez władze miejskie do przeprowadzenia wyboru dziewięciu przedstawicieli elbląskich organizacji, dokonała już wyboru spośród swoich członków. Z ramienia REOP do Rady Działalności Pożytku Publicznego wchodzą: Barbara Dorniak (Liga Kobiet Polskich), Arkadiusz Jachimowicz (ESWIP), Paweł Kulasiewicz (Stowarzyszenie Elbląg Europa) oraz Grzegorz Nowaczyk (Stowarzyszenie Historyczno-Poszukiwawcze Denar).
Arkadiusz Jachimowicz, Rada Elbląskich Organizacji Pozarządowych
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Rozumiem że to bedzie inicjatywa non profit. Jesli tak to zgoda. Tylko nie bardzo wiem co w tym składzie robi prezydent bo to chyba nie jest zbiezność nazwisk.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2011-05-31)
 • Rozumiem, że na zdjęciu widać rutynową kontrolę straży miejskiej sprawdzającej czy wszyscy obecni opłacili miejsca parkingowe?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Człowiek(2012-04-25)
 • Cytat "oraz Grzegorz Nowaczyk (Stowarzyszenie Historyczno-Poszukiwawcze Denar). ". .. .nie ma to jak kontrola :))))
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-04-25)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok
Domena .pl
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata (bez czytnika)
Hosting WWW BIZNES