Środa 16-01-2019, imieniny Włodzimierza
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Nadchodzi zima, będzie trzeba odśnieżać

 
Elbląg, Nadchodzi zima, będzie trzeba odśnieżać fot. Anna Dembińska, arch. portEl
Rek

W związku z nadchodzącym okresem zimowym, któremu sprzyjają niskie temperatury powietrza, opady śniegu i oblodzenia, Straż Miejska przypomina o obowiązkach właścicieli, administratorów, zarządców nieruchomości związanych z zimowym utrzymaniem dróg na terenie miasta Elbląg.

Obowiązki dotyczące odśnieżania ciągów pieszych wynikają z ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz uchwały Rady Miejskiej w Elblągu z dnia 28 maja 2015 r. w sprawie Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Miasto Elbląg.
     Właściciele nieruchomości, do których przylegają chodniki stanowiące część drogi publicznej, zobowiązani są do uprzątnięcia z tych chodników błota, śniegu i lodu zgodnie z następującymi wymaganiami:
     - chodniki w centrum miasta – w czasie 3 godzin od chwili ustania opadów,
     - pozostałe chodniki – w czasie 6 godzin od chwili ustania opadów.
     Uprzątnięte błoto, śnieg, lód i inne zanieczyszczenia należy pryzmować przy krawędzi chodnika, w celu uprzątnięcia przez zarządcę drogi. Pryzmy muszą być oddalone minimum 1 m od pni drzew i nie mogą utrudniać ruchu pieszych.
     Obowiązek uprzątnięcia błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń z chodników położonych wzdłuż nieruchomości, stanowiących część drogi publicznej oraz z części nieruchomości służących do użytku publicznego należy wykonać w sposób nie zakłócający ruchu pieszego.
     Zabrania się usuwania błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń z chodników na jezdnie.
     Osoby uchylające się od wykonywania ustawowych obowiązków muszą liczyć się z konsekwencjami karno – administracyjnymi.
Karolina Wiercińska, Straż Miejska w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • Ja to sobie mogę odśnieżyć ścieżkę do garażu na posesji a nie coś co nie należy do mnie. Jeśli miasto nie ma pieniędzy na odśnieżanie to niech płaci odszkodowania a nie przerzuca odpowiedzialność na mieszkańców.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  6 1
  (2017-11-29)
 • Poczytaj przepisy to się dowiesz, co musisz, a co nie. Stąd zrozumiesz co należy do miasta. Tym samym nie obciazaj kosztami mieszkańców tym co należy do Ciebie. Zrozumcie, ze każdy płaci za siebie, a nie wszyscy za niektórych.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  0 6
  Podajacy(2017-11-29)
 • Podajacy. .. Przepisy tworzyła rada miejska
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 0
  (2017-11-29)
 • chodnik nie jest moją własnością, jak będę odśnieżał i przewrócę się złamię nogę to kogo mam podać do sądu o odszkodowanie ?? siebie jako obciążonego odśnieżaniem nie swojej własności czy miasto jako właściciela chodnika. To taki paradoks, rada miejska uchwaliła że muszę robić za miasto porządki na nie swoim ale jak płyty chodnikowe sobie wezmę to już będę kradł nie swoje
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 0
  (2017-11-29)
 • A co ręce jednemu czy drugiemu odpadną jak trochę zadbają o miejsce przed swoją posesją? nie zapomnij, że robisz też to dla siebie samego i Twojego bezpieczeństwa !!! Polacy zawsze mają jakieś problemy jak muszą coś od siebie dać !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2017-11-30)
 • E tam może zawieje i zamiecie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  staś(2017-11-30)
 • Jak będę pił piwo na chodniku przed swoim domem, to zostanę ukarany za picie w miejscu PUBLICZNYM. Jak nie odśnieżę tego chodnika to zostanę ukarany za nieodśnieżenie MOJEGO chodnika.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2017-11-30)
 • ja naprawdę trzeba będzie odśnieżać? i co z tego i tak będzie jak co roku służby jak zwykle zaskoczy zima! :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 0
  (2017-11-30)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Okulary korekcyjne EVA MINGE
Okulary korekcyjne EVA MINGE
Okulary korekcyjne XAVIER GARCIA
Okulary korekcyjne JUST CAVALLI