Wtorek 18-12-2018, imieniny Bogusława, Gracjana
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Nagana za „małą czarną”

Inspektorzy elbląskiej delegatury IH przeprowadzili kontrolę w pięciu punktach małej gastronomii działających w sezonie letnim. Były to głównie smażalnie ryb. Inspektorom przeszkadzała najbardziej zbyt mała ilość „kawy w kawie”.

Kontrolowane placówki działały legalnie, przedsiębiorcy okazali zaświadczenia o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej.
     - W żadnej z kontrolowanych placówek gastronomicznych nie stwierdzono przypadków aby surowce, półprodukty, napoje, słodycze miały przekroczone terminy przydatności do spożycia lub daty minimalnej trwałości – informuje Radosław Rzepecki z elbląskiej delegatury Inspekcji Handlowej. - W jednym barze stwierdzono natomiast nieprzestrzeganie przepisów dotyczących uwidaczniania cen oraz posługiwano się wagą elektroniczną bez cech legalizacji.
     Inspektorzy pobrali do badań laboratoryjnych 4 napary kawy naturalnej, z czego 2 zakwestionowano ze względu na niedobór surowca w stosunku do deklaracji. W związku z tym skierowali do Sądu Rejonowego w Elblągu wniosek o ukaranie pracownika odpowiedzialnego za przygotowanie „małej czarnej”. Sąd orzekł karę nagany.
     Ponadto za naruszenie przepisów dotyczących uwidaczniania cen oraz za posługiwanie się wagą bez cech legalizacji właścicielkę baru ukarano mandatem.
opr. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fototapety z Nowym Jorkiem
Fototapety z teksturą
Fototapeta lateksowa 360x150 cm - Zwierzątka
Fototapeta fizelinowa 320x148 cm - Samolot