Niedziela 20-01-2019, imieniny Fabiana, Sebastiana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Nagrody rozdane

Elbląg, Nagrody rozdane Fot. Arek Podhorodecki
Rek

We wtorek, 7 grudnia, w Elbląskim Hospicjum odbyła się miła uroczystość z okazji Światowego Dnia Wolontariusza. Na spotkanie przyszli wolontariusze, ludzie którzy są z nami od dawna, dając swój bezcenny czas i serce pacjentom, ich rodzinom i nam, pracownikom Hospicjum oraz zwycięzcy konkursu „Słonik-mój przyjaciel”.

Konkurs„Słonik-mój przyjaciel” został ogłoszony w ramach VII Ogólnopolskiej kampanii „Hospicjum to też życie”. Celem tegorocznej kampanii jest ukazanie problemu dzieci osieroconych i ich rodzin. Na symbol akcji na rzecz dzieci osieroconych wybrano słonika. Dlaczego słonika? Ponieważ najdłużej ze wszystkich zwierząt utrzymuje żałobę po stracie najbliższych. Odejście bliskiej osoby jest szczególnie trudne dla dzieci. Pragniemy by nasze wspólne działania pomogły dzieciom przejść przez ten trudny okres i sprawiły by stały się silniejsze. Spot promujący kampanię: www.funduszdzieci.pl
     Na konkurs wpłynęło 298 prac plastycznych, spośród których Jury wybrało najciekawsze. Organizatorzy zamierzali nagrodzić trzy najciekawsze prace, jednak odpowiedź dzieci, młodzieży oraz nauczycieli była tak wspaniała, że postanowiono przyznać dodatkowo wyróżnienia. Przy ocenianiu prac Jury brało pod uwagę przede wszystkim: zrozumienie tematu, jego twórczą interpretację, a także stopień wykończenia pracy.
     Piękne nagrody, które dzieci odebrały podczas wtorkowego spotkania, ufundował "Big" S.Komandytowa Zakład Pracy Chronionej Hurtownia M. i B. Groblewscy. Serdecznie dziękujemy fundatorowi, a Zwycięzcom i ich opiekunom serdecznie gratulujemy!
     Pomysłodawcą konkursu jest Fundacja Hospicyjna. Organizatorami: Stowarzyszenie na rzecz Hospicjum Elbląskiego oraz Hospicjum Elbląskie im. dr Aleksandry Gabrysiak a współorganizatorem Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu.

 


     Wyniki konkursu plastycznego „Słonik - mój przyjaciel”
     Jury w składzie: Helena Wojciechowska – plastyk, Przewodnicząca Jury (CSE „Światowid”), Patrycja Pieprzak – plastyk, Członek Jury (CSE „Światowid”) oraz Anna Podhorodecka – Sekretarz Jury (Hospicjum Elbląskie) wyłoniło następujących zwycięzców:
     
     Kategoria: Przedszkolaki
     Nagroda główna:
     - Małgorzata Urbańska, lat 4, Przedszkole „Bajka”, ul. Rypińska 3, Nauczyciel: Izabela Szyca, Teresa Komar
     Wyróżnienia:
     - Mateusz Bizunowicz, lat 6, Przedszkole nr 17, ul. Karowa 30, Nauczyciel: Gabriela Nierońska, Bożena Łucka
     - Dagmara Korbela, lat 6, Grupa Gwiazdeczki, Przedszkole nr 26, ul. Bema 59, Nauczyciel: Ewa Piotrzkowska, Aldona Andrearczyk
     - Igor Mikołajko, lat 4, Przedszkole nr 3, ul. Bema 26, Nauczyciel: Jolanta Rymar, Justyna Jabłońska
     
     Kategoria: klasy SP 0-III
     Nagroda główna:
     - Joanna Jarczewska, kl.I, świetlica szkolna Szkoła Podstawowa nr 1, ul. Daszyńskiego 1, Opiekun: Ilona Król
     Wyróżnienia:
     - Michał Szuba, kl. I, SP nr 18, ul. Węgrowska 1, Nauczyciel: Małgorzata Trzyna
     - Fabian Cackowski, kl. IIa SP nr 11, ul. Korczaka 34, Nauczyciel: Danuta Morawek – Nagy
     - Kasia Pikulska, kl. Ic, SP nr 19, ul. Urocza 4, Nauczyciel: Krystyna Cimoch
     
     Kategoria: klasy SP IV-VI
     Nagroda główna:
     - Iga Czaja kl. Vc SP nr 16, ul. Sadowa 2, nauczyciel: Dorota Kościńska
     Wyróżnienia:
     - Karina Kowalczyk kl. VIb, SP nr 19, ul. Urocza 4, Nauczyciel: Violetta Wąsowicz
     - Krzysztof Żurawski kl. V, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 2 im. J.Korczaka, ul. Polna 8a, Nauczyciel: Marzena Żachowska i Anna Domańska
     - Aleksandra Bendyk kl. Va, SP nr 16, ul. Sadowa 2, Nauczyciel Dorota Kościńska.

Anna Podhorodecka, Hospicjum Elbląskie im. dr Aleksandry Gabrysiak
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Promocja RATY 0%
Szkło ozdobne 4
AMK-Zabudowa przedpokoju
AMK Szkło ozdobne 7