Poniedziałek 25-03-2019, imieniny Marii, Wieńczysława
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Najlepsi kierowcy w mundurze

Elbląg, Najlepsi kierowcy w mundurze
Żołnierze musieli wykazać się umiejętnościami praktycznymi na placu maewrowym (fot. st. chor. S. Tessar)

41 żołnierzy 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej wzięło udział w finale konkursu o miano najlepszego kierowcy Dywizji. Konkurencje odbywały się na terenie 16 batalionu zaopatrzenia w Elblągu.

Konkurs został przeprowadzony w ramach XII edycji „Konkursu o miano najlepszego kierowcy Wojsk Lądowych w 2009 roku”.
     Finał przeprowadzono w grupie I – żołnierze zasadniczej służby wojskowej, żołnierze zawodowi, nadterminowi i pracownicy wojska.
     - Celem finału było wyłonienie najlepszych kierowców 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej, doskonalenie znajomości przepisów ruchu drogowego, podnoszenie na wyższy poziom umiejętności kierowania pojazdami oraz propagowanie zasad bezpiecznej jazdy jak również doskonalenie umiejętności udzielania pierwszej pomocy – wyjaśnia mjr Zbigniew Tuszyński, rzecznik prasowy 16 PDZ.
     W finale wzięło udział 41 uczestników z 12 jednostek wojskowych 16 PDZ. Musieli wykazać się wiedzą teoretyczną (fot. niżej), jak również umiejętnościami praktycznymi.
     

 


     W klasyfikacji indywidualnej najlepsi okazali się: st. szer. zaw. Paweł Kożuch z 16 batalionu zaopatrzenia; sierż. Mirosław Janus z 16 batalionu remontowego; kpr. Tomasz Łucie z 16 kompanii chemicznej.
     Drużynowo I miejsce zajął 16 batalion zaopatrzenia w Elblągu, II miejsce 16 batalion saperów w Tczewie, III miejsce zaś 16 kompania chemiczna w Elblągu.
     - Jak widać elbląskie jednostki okazały się bezkonkurencyjne – cieszy się mjr Tuszyński.
     Najlepsi żołnierze-kierowcy reprezentować będą 16 PDZ w finale na szczeblu Wojsk Lądowych.
     - Nie ukrywam, że nasi kierowcy swoimi wysokimi umiejętnościami i wielkim zasobem wiedzy teoretycznej rozbudzili nasze apetyty - dodaje rzecznik Dywizji. - Mam nadzieję, iż już niedługo będę mógł przekazać informację o ich dalszych sukcesach.

oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fototapety z Elblągiem
Fototapeta fizelinowa, laminowana 148x260 cm - Wodosp
Fototapeta lateksowa 290x260 cm - Sowy
Fototapeta lateksowa 260x150 cm - New York Taxi