Niedziela 16-12-2018, imieniny Albiny, Zdzisława
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Najlepszy sportowiec wśród żołnierzy

Elbląg, Najlepszy sportowiec wśród żołnierzy St. chor. sztab. Marek Szredel i jego sportowe trofea

St. chor. sztab. Marek Szredel z 16 Elbląskiego Batalionu Dowodzenia jest wielkim pasjonatem, a jak twierdzą niektórzy, wręcz fanatykiem biegów na orientację oraz radioorientację sportową. Uwielbia też sportową nawigację satelitarną, jazdę rowerową na orientację, a także biegi maratońskie. Prawdopodobnie jest najlepszym i najwszechstronniejszym sportowcem w Wojsku Polskim.

Żołnierze oraz pracownicy cywilni Dowództwa i Jednostek Wojskowych 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej, poza działalnością służbową, realizują swoje pasje, marzenia i hobby.
     Do ludzi wielkiej pasji, a jak twierdzą niektórzy, wręcz do fanatyków sportu należy st. chor. sztab. Marek Szredel z 16 Elbląskiego Batalionu Dowodzenia. Na co dzień chor. Szredel jest instruktorem wychowania fizycznego batalionu. Jak twierdzą przełożeni, podwładni i koledzy - sumienny, zdyscyplinowany, taktowny, a jednocześnie zawsze służący pomocą, radą czy wsparciem. Nade wszystko jest człowiekiem wybitnie skromnym.
     - Oprócz tego, że chorąży Szredel sam bierze czynny udział chyba we wszystkich organizowanych zawodach na szczeblu Sił Zbrojnych, zawodów krajowych i międzynarodowych uzyskując bardzo wysokie wyniki, to jest także niestrudzonym organizatorem i propagatorem imprez, biegów i zawodów – mówi mjr Zbigniew Tuszyński, rzecznik prasowy 16 PDZ. - Jest najbardziej aktywnym członkiem Elbląskiego Klubu Orienteeringu „Gryf” przy 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej pełniąc w nim funkcję sekretarza. Był między innymi organizatorem Klubowego Pucharu Europy w Radioorientacji – „Truso 2006” , który odbył się w Sztutowie na Mierzei Wiślanej.
     - Chor. Marek Szredel jest uczestnikiem wielu zawodów związanych z biegiem, w czasie którego wymagana jest w pełnym tego słowa znaczeniu „żelazna kondycja” o czym świadczy już kilkuletni udział w słynnym „Biegu o Nóż Komandosa” organizowanym przez 1 Pułk Specjalny w Lublińcu – dodaje mjr Tuszyński. - W tym roku chor. Szredel „zaliczył” już 8 maratonów, zaś zawodów w biegach na orientację czy radioorientacji nie sposób zliczyć. Ze względu na swoje bardzo wysokie osiągnięcia jest członkiem kadry narodowej Polskiego Związku Radioorientacji Sportowej. Prawdopodobnie jest najlepszym i najwszechstronniejszym sportowcem w Wojsku Polskim.
     Kancelaria chorążego Marka Szredela stanowi muzeum, w którym zgromadzone są dziesiątki trofeów, medali i pucharów z różnego rodzaju zawodów.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Serwis i oryginalne części Seat
Autoryzowany Serwis Citroen Hadm Gramatowski
Wypożyczalnia aut HADM Gramatowski
Ubezpieczenia OC i AC