Poniedziałek 24-09-2018, imieniny Gerarda, Teodora
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Zapomniani dawni Elblążanie.....pod płotem.... Zapomniani dawni Elblążanie.....pod płotem....

Najlepszy sportowiec wśród żołnierzy

Elbląg, Najlepszy sportowiec wśród żołnierzy St. chor. sztab. Marek Szredel i jego sportowe trofea

St. chor. sztab. Marek Szredel z 16 Elbląskiego Batalionu Dowodzenia jest wielkim pasjonatem, a jak twierdzą niektórzy, wręcz fanatykiem biegów na orientację oraz radioorientację sportową. Uwielbia też sportową nawigację satelitarną, jazdę rowerową na orientację, a także biegi maratońskie. Prawdopodobnie jest najlepszym i najwszechstronniejszym sportowcem w Wojsku Polskim.

Żołnierze oraz pracownicy cywilni Dowództwa i Jednostek Wojskowych 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej, poza działalnością służbową, realizują swoje pasje, marzenia i hobby.
     Do ludzi wielkiej pasji, a jak twierdzą niektórzy, wręcz do fanatyków sportu należy st. chor. sztab. Marek Szredel z 16 Elbląskiego Batalionu Dowodzenia. Na co dzień chor. Szredel jest instruktorem wychowania fizycznego batalionu. Jak twierdzą przełożeni, podwładni i koledzy - sumienny, zdyscyplinowany, taktowny, a jednocześnie zawsze służący pomocą, radą czy wsparciem. Nade wszystko jest człowiekiem wybitnie skromnym.
     - Oprócz tego, że chorąży Szredel sam bierze czynny udział chyba we wszystkich organizowanych zawodach na szczeblu Sił Zbrojnych, zawodów krajowych i międzynarodowych uzyskując bardzo wysokie wyniki, to jest także niestrudzonym organizatorem i propagatorem imprez, biegów i zawodów – mówi mjr Zbigniew Tuszyński, rzecznik prasowy 16 PDZ. - Jest najbardziej aktywnym członkiem Elbląskiego Klubu Orienteeringu „Gryf” przy 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej pełniąc w nim funkcję sekretarza. Był między innymi organizatorem Klubowego Pucharu Europy w Radioorientacji – „Truso 2006” , który odbył się w Sztutowie na Mierzei Wiślanej.
     - Chor. Marek Szredel jest uczestnikiem wielu zawodów związanych z biegiem, w czasie którego wymagana jest w pełnym tego słowa znaczeniu „żelazna kondycja” o czym świadczy już kilkuletni udział w słynnym „Biegu o Nóż Komandosa” organizowanym przez 1 Pułk Specjalny w Lublińcu – dodaje mjr Tuszyński. - W tym roku chor. Szredel „zaliczył” już 8 maratonów, zaś zawodów w biegach na orientację czy radioorientacji nie sposób zliczyć. Ze względu na swoje bardzo wysokie osiągnięcia jest członkiem kadry narodowej Polskiego Związku Radioorientacji Sportowej. Prawdopodobnie jest najlepszym i najwszechstronniejszym sportowcem w Wojsku Polskim.
     Kancelaria chorążego Marka Szredela stanowi muzeum, w którym zgromadzone są dziesiątki trofeów, medali i pucharów z różnego rodzaju zawodów.

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Pomoc w przypadku szkody komunikacyjnej
Oryginalne części Peugeot - HADM Gramatowski
Ubezpieczenia OC i AC
Serwis i Części VW - HADM Gramatowski