Wtorek 23-10-2018, imieniny Teodora, Seweryna
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Napisz esej: wygraj notebook i wyjazd do Brukseli

Elbląg, Napisz esej: wygraj notebook i wyjazd do Brukseli
Rek

Instytut Obywatelski ogłasza konkurs na esej "Tu mieszkam, tu działam". To konkurs o zasięgu ogólnopolskim, skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Celem konkursu jest ukazanie jak istotne są aktywność i zaangażowanie w życie publiczne i społeczne.

Nagrodą główną w konkursie jest notebook. Nagrodami dla zwycięzców regionalnych są wyjazdy studyjne do Brukseli i Strasburga.
     Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest przesłanie pracy na jeden z wybranych tematów:
     1. W jaki sposób mogę wpływać na funkcjonowanie mojej "małej ojczyzny", którą jest gmina?
     2. W jaki sposób samorząd gminny wpływa na moje życie?
     Od osób wybierających temat pierwszy chcielibyśmy dowiedzieć się jaki, ich zdaniem, jest faktyczny wpływ samorządu lokalnego na życie społeczności lokalnej. Jakie działania władzy powodują, że nasze życie staje się lepsze, wygodniejsze, bezpieczniejsze, sprawniejsze, a czasem po prostu ciekawsze.
     Przy wyborze tematu drugiego prosimy o odpowiedź na pytanie: co każdy z nas obywateli mniejszych i większych wspólnot może zrobić, aby poprawić funkcjonowanie swojej gminy, jakie działania możemy podjąć w celu poprawienia życia całej społeczności i dlaczego zaangażowanie (także młodych obywateli) w życie publiczne jest tak istotne.
     Praca konkursowa nie powinna przekroczyć objętością 5600 znaków. Prace należy przesyłać do dnia 17 grudnia na adres e-mailowy: esej@instytutobywatelski.pl lub pocztą tradycyjną na adres: Instytut Obywatelski, ul. Wiejska 14/5, 00-490 Warszawa z dopiskiem na kopercie „Tu mieszkam, tu działam”.
     Wyłonienie zwycięzców regionalnych nastąpi 10 stycznia poprzez ogłoszenie listy zwycięzców na stronie internetowej: www.instytutobywatelski.pl. Wyłonienie głównego laureata, spośród zwycięzców regionalnych nastąpi 26 stycznia, podczas gali finałowej w Warszawie.
     Współorganizatorami konkursu są Posłowie do Parlamentu Europejskiego: Lena Kolarska - Bobińska, Danuta Jazłowiecka, Sidonia Jędrzejewska, Jan Kozłowski, Krzysztof Lisek, Elżbieta Łukacijewska, Sławomir Nitras, Jan Olbrycht, Jacek Saryusz-Wolski, Bogusław Sonik, Róża Thun, Rafał Trzaskowski, Jarosław Wałęsa, Artur Zasada, Tadeusz Zwiefka.
     Szczegółowe informacje znajdują się w Regulaminie Konkursu.

Agnieszka Mitkowska, Instytut Obywatelski
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Konto poczty elektronicznej
Domena .pl
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata Mini
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata