Sobota 23-03-2019, imieniny Pelagii, Feliksa
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Narodziły się przyjaźnie, pozostały wspomnienia

Elbląg, Narodziły się przyjaźnie, pozostały wspomnienia
fot. nadesłana

W kwietniu młodzież z IV Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu brała udział w międzynarodowym spotkaniu młodzieży w Sittensen w Niemczech. W spotkaniu projektowym uczestniczyło 10 uczniów z Polski, 10 z Francji i 20 z Niemiec.

Opiekę nad uczniami elbląskiej szkoły sprawowały: panie Ewa Ankiewicz i Anita Gańko. Tygodniowy plan pobytu obfitował w wiele zadań i atrakcji oraz miał na celu integrację młodzieży z trzech partnerskich szkół. Celem spotkania było także przełamanie bariery posługiwania się językami obcymi, wzrost pewności siebie, doskonalenie umiejętności radzenia sobie ze stresem, nabycie kompetencji pozwalających na swobodne poruszanie się na regionalnym, krajowym i europejskim rynku pracy, poszerzenie wiedzy na temat kultury i obyczajów kraju goszczącego.
     Uczniowie brali udział w warsztatach z doradcą zawodowym, zdobyli umiejętność pisania CV oraz przeprowadzania rozmowy z przyszłym pracodawcą. Odwiedzili trzy miejscowe firmy oraz uniwersytet w Hamburgu i przeprowadzili wywiady z jego pracownikami.
     Jednym z rozpoczętych zadań, które będzie realizowane podczas kolejnych spotkań, było stworzenie filmu animowanego w zaproponowanej przez gospodarzy aplikacji.
     Aspektem kulturowym objętym programem wizyty był spacer po Sittensen, mający na celu zapoznanie się z miejscem zamieszkania naszych gospodarzy. Pobyt w Hamburgu, połączony z przejazdem promem, widok na metropolię z budynku hamburskiej filharmonii oraz starówka w Bremie z pomnikiem Rolanda i czterech muzykantów zostaną na pewno na długo w naszej pamięci.
     Międzynarodowe spotkania uczniowskie to bardzo ciekawe przeżycie. Możliwość poznania nowych ludzi, kultury, a także dobra zabawa. Wieczór niemiecki, francuski i polski obfitowały w tańce, gry i zabawy językowe. Uczniowie IV liceum, w ramach wieczoru polskiego, zaprezentowali dwa filmy o Elblągu i o swojej szkole, przygotowali zabawy, karaoke i taniec "Belgijkę".
     Był to tydzień wytężonej pracy pełen wrażeń, doświadczeń i emocji, po którym pozostanie mnóstwo pięknych wspomnień i nowych przyjaźni. Uczniowie nabyli umiejętność pośredniczenia między kulturą własną, a kulturą obcą, rozumienia zachowania i postępowania przedstawicieli innych kultur. Dostrzegli potrzebę unikania sytuacji konfliktowych oraz udoskonalili umiejętność pokonywania stereotypów. Z niecierpliwością czekamy na wyjazd kolejnej grupy uczniów IV LO do Francji, do Cherbourga.
Anita Gańko, IV Liceum Ogólnokształcące w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia, a aneks kuchenny
Kuchnia nowoczesna
Kuchnia nowoczesna III
Kuchnia nowoczesna II