UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Narzędzia diamentowe i ich zastosowanie

 
Narzędzia diamentowe i ich zastosowanie

Technika diamentowa umożliwia cięcie, wiercenie, szlifowanie i frezowanie w najtwardszych materiałach. Dzięki wykorzystaniu narzędzi diamentowych można obrabiać beton, cegłę, kamień, asfalt, żelbet oraz wiele innych. Metoda ta znalazła powszechne zastosowanie w budownictwie ogólnym i przemysłowym, ale nie tylko.

Zastosowanie techniki diamentowej
     Narzędzia diamentowe wyróżniają się wytrzymałością i wysoką precyzją, dzięki czemu są wykorzystywane w różnych gałęziach przemysłu i budownictwa. Stosuje się je podczas wykonywania instalacji grzewczych, wentylacyjnych, klimatyzacyjnych, elektrycznych, hydraulicznych i wodno-kanalizacyjnych. Narzędzia przydają się przede wszystkim w czasie wiercenia otworów w betonie, cięcia konstrukcji z żelbetu oraz stropów, jak również podczas wykonywania precyzyjnych otworów w posadzkach przemysłowych i płytkach ceramicznych.
 Wybór narzędzi diamentowych dostępnych na rynku jest szeroki. Ściernica diamentowa jest wykorzystywana do obróbki HSS i węglika spiekanego, a piły wiertła i rozwieraki do obróbki ceramiki, szkła, elektroporcelany. W przemyśle budowlanym używa się pił, frezów, koronek i segmentów, a w geologii i górnictwie - koronek, świdrów, pierścieni kalibracyjnych i wielu innych. Ściernice, piły, koronki i świdry mogą być również przydatne w procesach regeneracji i naprawy innych narzędzi.
      
     Dlaczego używa się narzędzi diamentowych?

 Zastosowanie narzędzi diamentowych wynika z ich szczególnych właściwości. Przede wszystkim istotna jest twardość diamentów - jest to najtwardszy minerał według skali Mohsa. Dzięki technice diamentowej materiały o wysokiej twardości są precyzyjnie obrabiane, a podczas prac na mokro nie pojawia się pylenie. Ponadto narzędzia diamentowe pozwalają prowadzić prace w miejscach trudno dostępnych, obniżyć poziom hałasu i ograniczyć lub wyeliminować drgania. Ta ostatnia cecha jest szczególnie ważna w budownictwie, gdzie drgania mogą negatywnie wpłynąć na wytrzymałość konstrukcji.
 Ściernice, piły, frezy i inne narzędzia diamentowe wykazują długą żywotność, nawet gdy są intensywnie eksploatowane podczas pracy z trudnymi w obróbce materiałami. Niezwykle rzadko dochodzi do uszkodzenia wierteł podczas wykonywania otworów w żelbecie czy też do stępienia piły podczas cięcia betonu. Dodatkowo wyjątkowa precyzja techniki diamentowej umożliwia tworzenie małych otworów w ceramice i posadzkach przemysłowych. Dzięki temu tworzenie różnego typu instalacji przebiega sprawniej i generuje o wiele mniej problemów niż w przypadku techniki tradycyjnej.
     

     ----- materiał płatny -----
     
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl