Wtorek 16-10-2018, imieniny Jadwigi, Małgorzaty
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Kanał Elbkąski jesienią. Kanał Elbkąski jesienią.

Nasi ratownicy

Elbląg, Nasi ratownicy Ratownicy z fundacji.

Od początku października w Elblągu działa Fundacja na rzecz Rozwoju Ratownictwa Medycznego. Inicjatorami i fundatorami tego przedsięwzięcia są ratownicy medyczni pracujący w elbląskim pogotowiu.

- Powodów do stworzenia fundacji było kilka. Pierwszym i nadrzędnym jest poprawa bezpieczeństwa mieszkańców miasta - mówi Przemysław Wołoszyn. - Realizacja owego celu zasadza się na dwóch filarach. Pierwszy to szkolenia z zakresu pierwszej pomocy. Oferta ratowników skierowana jest do pracowników instytucji użyteczności publicznej, jak również do osób i firm prywatnych. W planach mamy również profesjonalne szkolenie przyszłych kierowców w szkołach jazdy. Chodzi o jak najszersze dotarcie z treściami dotyczącymi pierwszej pomocy do osób na co dzień stykających się z nagłymi stanami zagrożenia życia.
     Członkowie fundacji podkreślają, że ważne jest prowadzenie takich szkoleń przez osoby profesjonalnie i zawodowo zajmujące się ratownictwem, a nie przez osoby przypadkowe, jak było do tej pory.
     Realizowane mają być również pokazy ratownictwa medycznego podczas imprez miejskich i w szkołach oraz inne akcje edukacyjne.
     - Drugim obszarem zainteresowania jest rozwój samych ratowników, zakup sprzętu do udzielania pomocy, szkoleń i pokazów - kontynuuje Przemysław Wołoszyn. - W planach są doszkalania na specjalistycznych kursach, czynna obecności na sympozjach naukowych dotyczących medycyny ratunkowej, zaangażowanie się w prace naukowe i badawcze. Chcemy również zorganizować dla siebie zajęcia z podstaw dwóch języków obcych, aby wszyscy umieli swobodnie porozumieć się z zagranicznymi turystami odwiedzającymi nasze miasto.
     Prócz przedstawionej wyżej działalności „teoretycznej”, rozwijane będą również umiejętności praktyczne. Ratownicy będą spotykać się z lekarzami anestezjologami na bloku operacyjnym, żeby uczyć się od nich techniki trudnej intubacji, poznawać tajniki jak najlepszego zabezpieczania pacjenta.
     - Fundacja na rzecz Rozwoju Ratownictwa Medycznego z definicji jest organizacją non profit - mówi Przemysław Wołoszyn. - Środki finansowe mają pochodzić ze wspomnianych szkoleń, jak również z realizacji projektów finansowanych z programów Unii Europejskiej. Z czasem fundatorzy chcą również nawiązać współpracę z Urzędem Miejskim i innymi organizacjami o podobnym charakterze. Cała ta aktywność ma na celu podniesienie bezpieczeństwa mieszkańców i miasta jako takiego. Ambicją ratowników jest wypromowanie elbląskiego pogotowia jako wzorowej jednostki, gdzie ratownicy dbają o edukację mieszkańców i własną. Jest to pierwszy krok, z którym wychodzimy z naszych karetek do wszystkich mieszkańców. Chcemy, żeby elblążanie myśleli i mówili o nas: nasi ratownicy.

oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata (bez czytnika)
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata
Hosting WWW START
Hosting WWW BIZNES