Piątek 22-03-2019, imieniny Katarzyny, Bogusława
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

"Nazywam się miliard" w Gimnazjum nr 6

 
Elbląg, "Nazywam się miliard" w Gimnazjum nr 6
fot. nadesłana

Walentynki to święto ku chwale miłości, święto ludzi obdarzających innych tym uczuciem. Gimnazjum nr 6 w Elblągu realizujące projekt Szkoły Równego Traktowania postanowiło w tym dniu, włączając się w kampanię ogólnoświatową , nagłośnić w swoim środowisku problem przemocy wobec kobiet i protestować przeciwko temu zjawisku.

Nazywam się miliard / One Billion Rising Poland. Powstań, przemów, tańcz! Przeciwko przemocy wobec kobiet - to akcja , która podejmowana jest na całym świecie już trzeci rok. Bez względu na kontynent, państwo, miasto jej wspólnym mianownikiem jest taniec, bo tańcząc rządzimy swoim ciałem. Wspólny taniec wyzwala pozytywną energię, uśmiech, jednoczy.
     Polska akcja nosi nazwę "Nazywam się miliard", by w ten sposób okazać solidarność i wsparcie dla wszystkich kobiet na świecie, które doświadczają przemocy. W bieżącym roku na oficjalnej stronie akcji swój akces zgłosiło 47 polskich miast .
     14 lutego na całym świecie tańcem zwróciliśmy uwagę na problem przemocy wobec dziewcząt i kobiet z niepełnosprawnościami fizycznymi i psychicznymi, w których życiu przemoc jest nie tylko częstym zjawiskiem, lecz nierzadko bywa wręcz przyczyną ich niepełnosprawności.
     Do szkoły na godzinę 17 zgłosiło się ok. 60 osób . Nasze działanie wparli uczniowie ze swoim rodzeństwem, nauczyciele z rodzinami, pracownicy szkoły. Uczestnikami byli również rodzice uczniów i przedstawiciel Departamentu Edukacji. W przedsięwzięciu prócz dziewcząt i kobiet wzięli udział chłopcy i mężczyźni , by po krótkim edukacyjnym wstępie wszyscy razem tańcem do utworu /hymnu Teny Clark pt. Przerwijmy łańcuch zaakcentować problem przemocy wobec kobiet i w taki sposób solidaryzując się protestować przeciwko dyskryminacji i gwałceniu ich praw.
     Wg organizatorów akcja była bardzo udana z uwagi na frekwencję, doniosłość tematu jak i walor społeczny, który powiązany z edukacją ma na celu wyzwalanie właściwych postaw wobec drugiego człowieka.
Anna Miazga, koordynator OBR 2015 w Gimnazjum nr 6
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Clinex Stronger
Clinex Dispersion Soft
Clinex Grill
Pieczątki Firmowe