Niedziela 16-12-2018, imieniny Albiny, Zdzisława
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

(Nie)grzeczne dzieci? Konferencja szkół integracyjnych

 
Elbląg, (Nie)grzeczne dzieci? Konferencja szkół integracyjnych
Rek

W dniach 22-23 października ZS nr 2 w Elblągu organizuje spotkanie szkoleniowe dla szkół integracyjnych z całego kraju. W piątek w auli PWSZ w Elblągu przy ulicy Grunwaldzkiej odbędzie się Konferencja (Nie)grzeczne dzieci?, która odbywa się w ramach dwudniowego spotkania założycielskiego Ogólnopolskiego Klubu Szkół Integracyjnych.

Do udziału w OKSI zgłosiło się 31 szkół z całej Polski. Spotkanie ma na celu wymianę doświadczeń, wzajemną naukę i doskonalenie swoich umiejętności w trakcie warsztatów, które rozpoczną się już w czwartek, rozmów ze specjalistami i tematycznych dyskusji.
     Mając świadomość zgłaszanych przez nauczycieli i dyrektorów placówek oświatowych, różnych trudności w radzeniu sobie z „niegrzecznymi” zachowaniami uczniów, postanowiliśmy wyjść naprzeciw tym problemom i wspólnie wypracować, pod okiem specjalistów, korzystne metody pracy z dzieckiem pracującym inaczej.
     Swój udział w wykładach i prelekcjach zadeklarowali, tacy specjaliści, jak:
     1. Piotr Tomankiewicz, prezes zarządu Fundacji Na Rzecz Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Nowa Nadzieja”, prywatnie rodzic dziecka z autyzmem.
     Wykład: Terapia i leczenie dziecka z perspektywy rodzica
     2. Agnieszka Borkowska, mama dziecka z zespołem Aspergera, terapeutka Zakątka Terapeutyczno- pedagogicznego Jaspik w Gdańsku, autorka książki „Zrozumieć świat ucznia z zespołem Aspergera” i współautorka książki „Codzienność dziecka z zespołem Aspergera okiem rodzica i terapeuty”.
     Wykład: Zrozumieć świat dziecka z zespołem Aspergera.
     3. prof. dr hab. n. med. Tomasz Wolańczyk, specjalista w zakresie psychiatrii dzieci i młodzieży, kierownik Kliniki Psychiatrii Wieku Rozwojowego WUM, twórca Poradni Nadpobudliwości Psychoruchowej przy tej klinice.
     Wykład: ADHD przyczyny, symptomy, postępowanie.
     4. Lidia Domańska, pedagog specjalny, logopeda, nauczyciel wychowania przedszkolnego, konsultant, posiada Certyfikat Nauczyciela Terapeuty Dziecka z Autyzmem, odbyła staż w Princeton Child Development Institute w Stanach Zjednoczonych, kontynuuje szkolenie w Instytucie Wspomagania Rozwoju Dziecka w Gdańsku.
     Wykład: Zasady skutecznego wprowadzania dziecka z autyzmem do grupy rówieśniczej.
     Szkolenie zostało objęte patronatem Prezydenta miasta Elbląg i Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty.
Irena Ośka, rzecznik prasowy ZS nr 2
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Pieczątki Firmowe
Żarówki LED
Kalendarz Książkowy z Grawerem
Kalendarz Książkowy A5 Firmowy