UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Niech żyje bal! …W Noc Muzeów

Elbląg, Niech żyje bal! …W Noc Muzeów

Już w najbliższą sobotę kolejna edycja elbląskiej Nocy Muzeów. Z tej okazji Muzeum Archeologiczno-Historyczne przygotowuje wielkie balowanie. W programie m.in. spacer z przewodnikiem, warsztaty wykonywania akcesoriów balowych, recital piosenki balowej i pokaz tańca towarzyskiego.

Hasło tegorocznej imprezy - „Niech żyje bal!” – sugeruje, że muzealnicy skupią się tym razem na dawnych rozrywkach i zabawach. Opowiedzą o nich podczas krótkich wykładów i za pośrednictwem okolicznościowej ekspozycji. Wspierać ich będą, jak co roku, aktorzy Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu, którzy urozmaicą zwiedzanie wystaw poezją, śpiewem i scenkami rodzajowymi.
       Bezpośrednio przed imprezą będzie można odbyć spacer z przewodnikiem PTTK, który zaprezentuje miejsca rozrywek dawnych elblążan. Wycieczka ruszy spod hotelowca na rogu ulic Królewieckiej i Piłsudskiego o godz. 17, a zakończy się w Muzeum.
       Na dobry początek na muzealnym dziedzińcu wystąpią tancerze Elbląskiego Klubu Tańca Jantar z pokazem tańca towarzyskiego. Po nim zabawę na powietrzu – oczywiście w przypadku sprzyjającej pogody - poprowadzi Wodzirej Wszechczasów z Teatru im. Aleksandra Sewruka.
       Na najmłodszych czekać będzie baśń o Kopciuszku i inne opowieści – również w wykonaniu aktorów. Dzieci będą miały także możliwość wykonać własnoręcznie wyjątkowe akcesoria balowe, jak maski, wachlarze czy kotyliony.
       W organizacji imprezy pomogli: Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu, Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”, PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej oraz Zespół Szkół Inżynierii Środowiska i Usług.
      
       Noc Muzeów w Muzeum Archeologiczno-Historycznym już w najbliższą sobotę, 19 maja, w godz. 19 – 23.
       Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy.
       Wstęp 2 zł od osoby
      
       Program
       - Spacer z przewodnikiem PTTK śladami rozrywek dawnych elblążan – start: róg ulic Królewieckiej i Piłsudskiego (pod hotelowcem) godz. 17, zakończenie – dziedziniec Muzeum Archeologiczno-Historycznego, godz. 19.
       - Warsztaty wykonywania akcesoriów balowych (maski, wachlarze, kotyliony) – chata z Truso, godz. 19 – 22.30
       - Pokaz tańca towarzyskiego w wykonaniu tancerzy Elbląskiego Klubu Tańca Jantar – dziedziniec – taras skrzydła południowego, godz. 19.15 – 19.30
       - Zabawa z Wodzirejem Wszechczasów – teren dziedzińca, godz. 19.30 – 22.30
       - Recital piosenki balowej w wykonaniu aktorów Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu – Budynek Podzamcza, parter, godz. 19.30 – 22.30
       - Baśń o Kopciuszku i inne opowieści w wykonaniu aktorów Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu – Budynek Podzamcza, piwnica, godz. 19.30 – 22.30
       - Kącik poetycki aktorów Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu – Budynek Podzamcza, I piętro, godz. 19.30 – 22.30
       - Wystawa „Bal u lal” - Budynek Podzamcza, II piętro, godz. 19.00 – 23.00
       - Cykl wykładów – budynek Podzamcza, godz. 19.30 – 21.30:
       19.30 – 20.00 - W maskach i strojach plażowych, w jaskini lodowej i w rytmie włoskich polonezów. Elbląskie bale i zabawy okresu Belle époque – dr Joanna Szkolnicka
       20.00 – 20.30 - Jak się bawili Wikingowie – dr Marek Jagodziński
       20.30 – 21.00 - Wachlarze i inne drobiazgi – Wiesława Rynkiewicz-Domino
       21.00 – 21.30 – Rozrywki dawnych elblążan. Muzyka, wino i ... uczta  – Joanna Fonferek
       - „Komnickiem przez Elbląg” – relacja z prac nad animacją – dziedziniec – godz. 21.00 – 23.00
      

       Warto odwiedzić muzeum w weekend, bo od 21 do 27 maja placówka będzie zamknięta dla zwiedzających. To planowana przerwa techniczna związana z przenosinami eksponatów.
      
 
Patronem medialny Muzeum Archeologiczno-Historycznego jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
Agnieszka Sławińska, Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem (od najstarszych opinii)
Reklama