Wtorek 26-03-2019, imieniny Emanuela, Teodora
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Niemiecki niekonwencjonalnie

Elbląg, Niemiecki niekonwencjonalnie
(fot. nadesłane)

W poniedziałek (11 października) szkołę podstawową nr 6 odwiedził wyjątkowy gość. Była nim Karin Heckle, lektorka języka niemieckiego. Jej wizyta związana była z projektem "Deutsch-Wagen-Tour".

Projekt skierowany jest do uczniów, rodziców i nauczycieli. W ramach tej akcji pięć samochodów z logo projektu odwiedza w całej Polsce szkoły, przedszkola, uczelnie. Profesjonalnie przygotowani lektorzy prowadzą zajęcia lekcyjne, współorganizują dni otwarte, uczestniczą w projektach językowych i spotkaniach z rodzicami. Celem takiej wizyty jest wzrost motywacji wśród uczniów oraz zainspirowanie nauczycieli. W "szóstce" odbyły się zajęcia, w których za pomocą gier, zabaw i konkursów lektor zachęca do nauki języka niemieckiego. Uczniowie klas V i VI, którzy uczestniczyli w spotkaniu byli pełni pozytywnych emocji.
     

 


     ------
     Poprzez realizację projektu „Deutsch-Wagen-Tour” chcemy przyczynić się do wzrostu popularności języka niemieckiego w Polsce. Istotą kampanii jest 5 jeżdżących po Polsce oznakowanych samochodów z naszymi lektorami oraz rożnymi materiałami i sprzętem audiowizualnym. Będziemy współorganizować na terenie placówek oświatowych, centrów kultury lub w innych nadających się do tego celu miejscach, imprezy promujące język niemiecki oraz kraj naszych zachodnich sąsiadów. Możemy również współuczestniczyć w lokalnych przedsięwzięciach.
     Stałymi punktami postojowymi samochodów są następujące miasta: Poznań, Wrocław, Kielce, Lublin i Olsztyn, jednakże auta poruszają się po całym kraju i mogą dotrzeć nawet do najbardziej odległych zakątków. Poprzez stronę internetową można śledzić przebytą trasę oraz zamawiać samochody do odwiedzenia placówek oświatowych, a także do udziału w różnych lokalnych imprezach. Realizacja projektu przewidziana jest na 3 lata.
     Podstawowym wyposażeniem aut są różnego rodzaju pomoce naukowe, podręczniki, płyty z muzyką i filmami oraz drobne prezenty. Będzie można zastosować je jako urozmaicenie zajęć i imprez lub rozdać uczniom jako nagrody. Naszych lektorów można zaprosić też do uczestnictwa w spotkaniach z rodzicami, konsultacjach z nauczycielami i rodzicami, w czasie których chętnie poinformują o korzyściach wynikających ze znajomości języka niemieckiego.
(informacja ze strony Deutsch-Wagen-Tour)

Aleksandra Rusinowska, SP 6
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Ubezpieczenia OC i AC
Serwis i oryginalne części Audi
Pomoc w przypadku szkody komunikacyjnej
Samochody używane HADM Gramatowski