UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Niepodległa oczami uczniów

 
Elbląg, Niepodległa oczami uczniów
(fot. Anna Dembińska)

W Szkole Podstawowej nr 12 za sprawą uczniów i plastyka Bogdana Kilińskiego powstał kolaż, upamiętniający setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Zobacz zdjęcia.

- Jest to ważne dla nas wydarzenie – mówi Katarzyna Kurek-Raszlińska, nauczyciel SP12. - Obraz powstał w naszej szkole w ramach projektu „Na 100 niepodległa”. Spośród wszystkich prac naszych uczniów, a było ich wiele, zostały wyłonione te, które stały się dla Bogdana Kilińskiego inspiracją do stworzenia tego muralu.
     - W szkole został ogłoszony konkurs, w którym dzieci miały zaprojektować taki mural, który miał się znaleźć na jednej ze ścian szkoły – opowiada Bogdan Kiliński, artysta plastyk. - Z prac konkursowych wybrałem trzy, z których stworzyłem kolaż. Tematem przewodnim jest niepodległa Polska. Na pierwszej pracy znajduje się fragment godła Polski i zarysy znanych, charakterystycznych elementów architektonicznych związanych z Polską. Jest to żuraw gdański, Zamek Królewski w Warszawie i Kościół Mariacki w Krakowie. W centralnej części znajduje się tort urodzinowy ze świeczkami. Ostatnia część to charakterystyczne elementy Elbląga: brama targowa, kamieniczki na Starym Mieście, wieża katedry św. Mikołaja i Galeria El. Całość zamyka herb Elbląga.
     - Mural ten powstał przez połączenie spojrzenia dzieci z naszej szkoły na sprawy niepodległości – mówi Katarzyna Kurek-Raszlińska. Z pewnością będzie to pamiątka na długie lata i wiele pokoleń uczniów będzie miało okazję ją podziwiać.
Karolina Król
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama