UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Noc – najgorszy czas dla zwierząt w Elblągu

 
Elbląg, Noc – najgorszy czas dla zwierząt w Elblągu
fot. Michał Skroboszewski, arch. portEl

W dniach 4 - 10 października obchodziliśmy Światowy Tydzień Zwierząt, ustanowiony w 1931 r. na konwencji ekologicznej we Florencji. W Polsce po raz pierwszy Światowy Dzień Zwierząt (4 października) został zorganizowany dopiero w 1993r. Warto przy tej okazji zastanowić się przez chwilę nad losem zwierząt, które spotykamy na co dzień.

„Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę” – głosi art. 1 Ustawy o ochronie zwierząt. Ludzie opiekowali się zwierzętami właściwie od początku istnienia ludzkości; homo sapiens potrzebował zwierząt i udomawiał je w celu przetrwania. Pierwsze zapiski dotyczące leczenia zwierząt pochodzą z Mezopotamii z 3000 roku przed naszą erą. O leczeniu psów i koni pisał Arystoteles. Pierwszy szpital dla zwierząt powstał w Indiach w III wieku p.n.e. W XVIII wieku w Europie zaczęły powstawać pierwsze wyższe szkoły weterynarii. Zwierzęta weszły na dobre w ludzkie życie i są w nim dziś obecne. Wraz z postępującym rozwojem medycyny weterynaryjnej rozwijała się społeczna świadomość możliwości, jakie daje ona opiekunom zwierząt. Dziś opiekunowie zwierząt stają się coraz bardziej świadomi potrzeb swoich podopiecznych. Usługi weterynaryjne są coraz bardziej dostępne, pojawiają się nowe usługi, np. hotele dla zwierząt, szpitale dla zwierząt funkcjonujące przy lecznicach weterynaryjnych, ośrodki szkoleniowe dla psów czy salony piękności. Niektóre z tych ofert są dostępne również w Elblągu, niektóre niestety nie. Problemem, z którym spotykają się opiekunowie zwierząt w naszym mieście jest między innymi pomoc weterynaryjna nocna i świąteczna. Czy wiecie, gdzie można szukać pomocy nocą, kiedy wasz pies zatruje się trutką na myszy? Co zrobić jeśli waszego psa potrąci samochód w niedzielę wieczorem? Gdzie ma udać się starsza osoba, której jedyny psi lub koci towarzysz zaczyna w święta wyć z bólu? Jakie są Państwa opinie na temat nocnej i świątecznej pomocy dla zwierząt w naszym mieście? Tutaj znajduje się link do anonimowej ankiety, prowadzonej przez elbląski oddział Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, zachęcamy do podzielenia się Państwa doświadczeniem i opiniami na temat nocnej i świątecznej opieki weterynaryjnej w Elblągu.
      
TOZ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem (od najstarszych opinii)
Pokazuj od
najnowszych
Pokazuj od budzących
największe emocje
 • Pamiętajcie SPRZĄTAJCIE KUPY PO SWOICH PSACH
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 1
  Buk(2018-10-15)
 • Opieka nocna i świąteczna dla zwierzaków jest potrzebna. Wczoraj musiałam ratować swojego psiaka i gdyby nie chęć pomocy ze strony Pani weterynarz od Dogtorów, do której wysłałam rozpaczliwego SMS-a z prośbą o pomoc nie miałabym gdzie się udać. W czasie mojej wizyty około północy zadzwonił kolejny klient, więc jak widać w niemałym Elblągu ta potrzeba jest realna.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 0
  (2018-10-15)
Reklama